REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Obiekty sztuki i upcykling. Martin Nielaba łączy niemożliwe

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sty 2017 13:24
Obiekty sztuki i upcykling. Martin Nielaba łączy niemożliwe
fot. materiały prasowe
Obiekty sztuki i upcykling. Martin Nielaba łączy niemożliwe
Obiekty sztuki i upcykling. Martin Nielaba łączy niemożliwe
Obiekty sztuki i upcykling. Martin Nielaba łączy niemożliwe
Obiekty sztuki i upcykling. Martin Nielaba łączy niemożliwe

Martin Nielaba to malarz, fotograf, a zarazem wynalazca i mistrz szermierki. Artysta znany jest z niezwykłych obrazów olejnych i instalacji, które można dotykać, a oryginały jego prac wystawiane są zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz w otwartych przestrzeniach publicznych niezależnie od warunków pogodowych.

REKLAMA

Dziś Martin Nielaba powraca ze swoimi innowacyjnymi działaniami pod hasłem ART FORM NIELABA. To cykl użytkowych obiektów sztuki, łączących unikatowe malarstwo olejne Nielaby z bardzo modnym dziś upcyklingiem - trendem, którego jednym z prekursorów jest Nielaba. To także prezentacja jego innowacyjnych rozwiązań, które mają zastosowanie w różnych obszarach biznesu.

Obraz, na którym możesz wypić kawę

Nielaba reaktywuje swój projekt, który rozpoczął w 1990 r. w Szwajcarii. Przywraca do życia stare, zużyte meble, tworząc z nich unikatowe dzieła sztuki i zachowując jednocześnie ich pierwotną funkcję.

Na każdym z obiektów z cyklu ART FORM Nielaba stworzył swój obraz olejny, który następnie pokrył paroma warstwami wynalezionej przez siebie żywicznej powłoki lakierowej. Powłoka ta jest odporna na promieniowanie UV jak i warunki atmosferyczne. Cały proces wykonywany jest ręcznie i trwa wiele tygodni.

Każdy z obiektów to pojedynczy egzemplarz, sygnowanym przez artystę i może być w pełni funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza, zarówno prywatnego jak i publicznego. Nielaba zgodnie ze swoją filozofią chce, aby jego sztuka mogła być doświadczana na wielu poziomach, a obiekty te zaspokajały zarówno duchowe, jak i praktyczne potrzeby swoich właścicieli. Odbiorca we współpracy z artystą ma wyjątkowe na wykreowanie form przestrzennych o unikatowej wartości.

Innowacyjne rozwiązania dla biznesu

Wynaleziona przez Nielabę na początku lat 90-tych XX wieku żywiczna powłoka lakierowa oraz technika jej aplikacji może być wykorzystywana nie tylko w obszarze sztuki, ale również w wielu sektorach biznesu np. w projektowaniu wnętrz, reklamie, a także na jachtach, w samolotach, czy w przestrzeniach zewnętrznych lub w konserwacji obiektów.

Artysta w czasie swojej kariery zrealizował projekt dla jednego z największych domów mody na świecie Hermès Paris i współpracował z jednym z czołowych producentów skórzanych toreb i akcesoriów niemiecką firmą Seeger. Nielaba zastosował też swój wynalazek we własnej autorskiej limitowanej edycji skórzanych torebek damskich, która został stworzona na jego zamówienie w Szwajcarii w 1994 r, gdzie odniosła sukces i została sprzedana.

Włókno węglowe, fornir, tekstylia, ochrona fotografii i konserwacja obiektów

Wynalazek Nielaby jest odpowiedzią na rozmaite problemy związane z obróbką różnego rodzaju materiałów, tak aby zabezpieczyć je przed korozją, przenikaniem, pochłanianiem wody i promieniowaniem światła lub uzyskać idealnie gładkie, błyszczące i w pełni odporne na warunki atmosferyczne powierzchnie. Mieszanina Nielaby służy do lakierowania, impregnacji, klejenia, konserwacji i łączenia różnego rodzaju materiałów nośnych.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY