REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Odbyła się III edycja Forum Dobrego Designu

  • Autor: Publikator, Dobrze Mieszkaj
  • 10 gru 2015 15:32
Odbyła się III edycja Forum Dobrego Designu
III edycja Forum Dobrego Designu
Odbyła się III edycja Forum Dobrego Designu
Odbyła się III edycja Forum Dobrego Designu
Odbyła się III edycja Forum Dobrego Designu
Odbyła się III edycja Forum Dobrego Designu

Zakończyła się III edycja Forum Dobrego Designu. Wydarzenie promujące design odbyło się w Muzeum Historii Żydów Polskich.

REKLAMA

Impreza przyciągnęła licznych gości, a uczestnicy czterech paneli dyskusyjnych poruszyli wiele interesujących zagadnień. Wydarzenie otworzyło wystąpienie gościa specjalnego Piotra Voelkela. Założyciel grupy Vox, znawca sztuki i promotor polskiego designu zdradził tajniki procesu tworzenia produktów i podkreślał istotę kreatywności w ich tworzeniu.

Piotr Voelkel był również uczestnikiem sesji inauguracyjnej. Razem z Tomkiem Rygalikiem, Rafałem Domaradzkim, Bartłomiejem Pawlakiem oraz Pawłem Jasiewiczem dyskutowali o relacji pomiędzy projektowaniem a sukcesem komercyjnym produktu, potrzebami konsumentów i wymaganiami rynku w panelu "Projektowanie a rynek". Dyskusję poprowadziła dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Kolejne dyskusje poruszały równie ciekawe tematy. O współczesnych nomadach i regionalności designu w zglobalizowanym świecie rozmawiali uczestnicy panelu "Współcześni nomadzi". Dyskusję poprowadził Michał Mazur, a jego rozmówcami byli dr Magdalena Berlińska, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska, Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka, Dominika Rostocka oraz dr Jan Sikora. Jednocześnie trwała żywa dyskusja, prowadzona przez Krystiana Kowalskiego, który rozmawiał o roli mediów społecznościowych oraz istocie bezpośredniego kontaktu z klientem w promowaniu designu. W dyskusji "Czy muszą mnie znać, aby docenić?" udział wzięli: Barbara Krzeska, Natalia Nguyen, Marta Niemywska-Grynasz, Agnieszka Puchyr, Jakub Sobiepanek.

Część panelową imprezy zamknęła dyskusja "W biurze jak w domu, w domu jak w biurze". Architekt Piotr Wełniak poprowadził panel, którego uczestnicy rozważali charakter współczesnych przestrzeni biurowych i ich przenikanie się z przestrzenią prywatną. Towarzyszyli mu Bogusław Barnaś, Paulina Jaskólska, Aleksandra Krawsz, Jan Sukiennik, Mikołaj Wierszyłłowski i Katarzyna Zalass.

Żywe dyskusje toczyły się również w kuluarach. Forum było doskonałą okazją do rozmów, wymienienia doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów czy rozpoczęcia współpracy.

Na osoby biorące udział w imprezie, oprócz paneli dyskusyjnych, czekały również liczne wystąpienia. Tomek Rygalik mówił o praktyce projektowania i projektowaniu w praktyce, gość specjalny ze Szwecji Christina Wiklund z firmy Kinnarps AB zabrała uczestników na podróż po wybiegach mody, Rafał Domaradzki i Anna Zalas z Ceramiki Paradyż dowodzili, że designerski produkt może się dobrze sprzedać na przykładzie kolekcji Tigua, architekt Rafał Ślęk z firmy WSC pokazywał jak nowoczesne technologie mogą ułatwić pracę projektanta. Historyk sztuki Katarzyna Andrzejczyk-Briks pokazywała, jak design może się zmieniać na przykładzie 10 lat doświadczeń firmy Noti, z kolei Zbigniew Bogusławski z firmy Pfleiderer prezentował nową kolekcję "Materials we Love" Conceptu designerskiego duetu Zięta & Kuchciński.

Ukoronowaniem imprezy była uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2016. Zwycięzcy, wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem odbierali nagrody z rąk redaktor naczelnej grupy wydawniczej firmy Publikator Justyny Łotowskiej oraz prezesa Grupy PTWP, Wojciecha Kuśpika.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY