REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oskar Zięta o słabości polskich marek na Europejskim Kongresie Gospodarczym

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 kwi 2016 11:07
Oskar Zięta o słabości polskich marek na Europejskim Kongresie Gospodarczym
Oskar Zięta, projektant, prezes zarządu Zieta Prozessdesign

Polska marka w globalnej gospodarce - to temat jednego z paneli dyskusyjnych, jakie odbywać się będą podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W dyskusji tej weźmie udział znany, polski projektant Oskar Zięta, założyciel Zieta Prozessdesign.

REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016 r. w MCK Katowice.

Podczas jednego z paneli dyskusyjnych eksperci będą rozmawiać na temat istnienia polskich marek w globalnej gospodarce. Czy polskie marki są słabe? Paneliści będą omawiali przyczyny i wnioski na przyszłość. Spróbują także ocenić gospodarcze skutki produkcji dla marek „pod obcym brandem”. Inne planowane tematy podczas panelu to produkcja wysokoprzetworzona wsparta przez markę jako wyzwanie dla polskich eksporterów oraz marka, marża i zysk.

W panelu weźmie udział Oskar Zięta, prezes zarządu Zieta Prozessdesign.

Oskar Zięta - architekt i projektant procesów, uzyskał tytuł doktora na uniwersytecie ETH w Zurychu. Założone przez niego interdyscyplinarne studio projektowo-badawcze Zieta Prozessdesign, które zajmuje się rozwojem własnych, innowacyjnych technologii stabilizacji blachy, FiDU i 3+ oraz ich aplikacją w nowoczesnej architekturze, inżynierii i designie.

Działalność projektowa Oskara Zięty była wielokrotnie nagradzana najważniejszymi wyróżnieniami w dziedzinie designu, m.in. Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, a także nominacją do Schweizer Design Preis. Z Oskarem Ziętą współpracowały takie marki jak: Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. w Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Oskar Zięta jest również jurorem w międzynarodowych konkursach projektowych oraz wykłada na kierunku Industrial Design w School of Form.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY