REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Paul de Ruiter tworzy architekturę, która uspokaja i inspiruje

  • Autor: SARP Katowice
  • 02 mar 2016 14:35
Paul de Ruiter tworzy architekturę, która uspokaja i inspiruje
Villa Kogelhof, Architectenbureau Paul de Ruiter, foto: Jeroen Musch, źródło: flickr.com

Kiedy widzimy szklaną bryłę Willi Kogelhof, ostatnie, co przychodzi na myśl, to energooszczędność. A jednak: Paul de Ruiter, holenderski architekt, już od 1994 roku udowadnia że „estetyka i zrównoważone wykorzystanie energii nie wyklucza się wzajemnie”.

REKLAMA

Czyste, szlachetne bryły jego projektu nie są zniekształcone panelami fotowoltaicznymi a ogrody przekopane pod pompy ciepła. Paul de Ruiter oferuje przeszklone przestrzenie z widokiem na stawy migracyjne ptaków czy atrialną klatkę schodową, która równoważy komfort termiczny w całym budynku. Misją architekta z pewnością jest ochrona środowiska, rekompensowanie strat energii, czy też stworzenie idealnej przestrzeni dla człowieka. Jednak trzeba zauważyć, że Paul de Ruiter, tworzy również i przede wszystkim piękną architekturę - architekturę pełną rytmu, symetrii i proporcji. Architekturę, która uspokaja i która inspiruje. Tylko trzeba ją najpierw zobaczyć.

SARP Katowice zaprasza na wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury, tym razem gościem będzie Paul de Ruiter. Więcej informacji o wykładzie na stronie SARP Katowice.

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury Paul de Ruiter | Paul de Ruiter Architectss
18.03.2016, piątek godz. 18:00
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego, ul. T. Dobrowolskiego 1

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY