REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Politechnika Poznańska z wykładem światowego starchitekta

  • Autor: lazienka.pl
  • 09 paź 2017 15:35
Politechnika Poznańska z wykładem światowego starchitekta
Fot. materiały prasowe

Światowej sławy architekt, Daniel Libeskind wygłosi wykład na Politechnice Poznańskiej podczas wydarzenia organizowanego przez Cermag i Casalgrande Padana.

REKLAMA

21 października w Poznaniu na terenie Politechniki Poznańskiej odbędzie się pierwsza edycja Forum Archiidee 2017. Wydarzenie to cykl wykładów prowadzonych przez wybitne osobowości świata architektury, designu, nauki i biznesu.

Celem wydarzenia jest zbudowanie platformy wymiany poglądów i doświadczeń o projektowaniu i architekturze oraz skonfrontowanie ich ze światowej sławy architektami i designerami.

Organizatorem Forum jest lider branży wyposażenia wnętrz Grupa Cermag we współpracy z włoskim producentem ceramiki Casalgrande Padana. Gospodarzem przedsięwzięcia jest jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce,

Politechnika Poznańska. Goście Forum będą mogli wysłuchać wykładów prof. Sławomira Rosolskiego, prof. Edwarda Szczechowiaka, oraz Prezesa Grupy Cermag Tomasza Desko. Gwiazdą wydarzenia i zarazem głównym prelegentem będzie Daniel Libeskind, wybitny architekt, znany z umiejętności uchwycenia pamięci kulturowej w nowoczesnych budynkach. Jego dorobek obejmuje Muzeum Żydowskie w Berlinie czy Strefę Ground Zero w miejscu World Trade Center.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa szkiców słynnego architekta i wiele innych ciekawych instalacji, w tym wystawa prac studentów Politechniki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY