REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Polskie korzenie włoskiej lampy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 paź 2014 15:54
Polskie korzenie włoskiej lampy
fot. Lampa O!
Polskie korzenie włoskiej lampy
Polskie korzenie włoskiej lampy
Polskie korzenie włoskiej lampy
Polskie korzenie włoskiej lampy

Znana włoska marka oświetleniowa Martinelli Luce produkuje lampę zaprojektowaną w Polsce. O tym jak doszło do tej ciekawej współpracy opowiada designerka Magdalena Czapiewska.

REKLAMA

Historia lampy O! sięga 2008 roku. - Na zaproszenie firmy Meble Vox wzięliśmy udział w zamkniętym konkursie 2 w 1. Chociaż pomysł nie spotkał się z zainteresowaniem producenta, my wierząc w potencjał naszej koncepcji, postanowiliśmy kontynuować pracę nad projektem - mówi Magdalena Czapiewska, designerka.

Po trwających prawie 1,5 roku eksperymentach materiałowych i technologicznych O! w ostatecznym kształcie zostało zaprezentowane szerszej publiczności podczas targów DMY w Berlinie, które zaowocowały licznymi propozycjami współpracy. - Ostatecznie współproducentem i dystrybutorem lampy została włoska firma Martinelli Luce, która z powodzeniem sprzedaje produkt we wszystkich krajach Unii Europejskiej - dodaje Magdalena Czapiewska.

O! to osłona na energooszczędną żarówkę, która zmienia panujący nastrój. Pachnąca, kolorowa nakładka, po zapaleniu światła wypełnia wnętrze kolorem i aromatem. Aromat uwalniany jest dzięki emitowanemu przez żarówkę ciepłu, które zwykle jest marnowane. W zależności od nastroju można wybrać odpowiedni kolor na przykład żółty lub biały nasycony orzeźwiającą kompozycją zapachową.

Nakładka może być wykorzystana w lampach z abażurem oraz jako samodzielna osłona żarówki. Lampę O! można podziwiać i zakupić w warszawskim salonie oświetleniowym Luminosfera.

Designlab to założony dziewięć lat temu w Wielkiej Brytanii zespół projektowy, który obecnie pracuje w Polsce. Istotą działalności grupy jest eksperyment. Zespół zrealizował wiele projektów wnętrz, mebli i produktów – od dużych przestrzeni użyteczności publicznej, aż do przedmiotów mieszczących się w dłoni.

Do klientów Designlab należą: The Boston Consulting Group, Deutsche Bank, Martinelli Luce, SARP, PKP, Meble VOX, Forte. Projekty grupy pokazywane były na licznych  międzynarodowych wystawach, między innymi: Salone del Mobile w Mediolanie; DMY  w Berlinie; London Design Week i krajowych imprezach takich jak Łódź Design czy Arena Design w Poznaniu. Członkowie zespołu są laureatami konkursów: Designby 2012, Designed for Poznań 2012, Make Me 2009, Forte Projekt 2009, Terma Design 2008, Meblościanka 2008.

Trzon grupy stanowią Magdalena Czapiewska i Karol Murlak, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Falmouth College of Art., działających przy wsparciu Grzegorza Nawackiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY