REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pracownia Projektowa Maćków z prestiżową nagrodą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 gru 2014 16:37
Pracownia Projektowa Maćków z prestiżową nagrodą
fot. Izba Architektów, Maciej Lulko
Pracownia Projektowa Maćków z prestiżową nagrodą
Pracownia Projektowa Maćków z prestiżową nagrodą

Nagroda specjalna w konkursie Dolnośląski Laur Konserwatorski trafiła do Pracowni Projektowej Maćków za rekonstrukcję przedszkola na terenie WuWA. Budynek został przeznaczony na siedzibę Izby Architektów.

REKLAMA

Pracownia Projektowa Maćków zdobyła nagrodę specjalną w ramach konkursu Dolnośląski Laur Konserwatorski. Nagroda przyznana została przez Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków za rekonstrukcję przedszkola na terenie WuWA z przeznaczeniem na siedzibę Izby Architektów. 

"Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków przyznało Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Architektów RP Nagrodę Specjalną w ramach konkursu Dolnośląski Laur Konserwatorski 2014. Nagrodę przyznano za pieczołowitą rekonstrukcję spalonego budynku dawnego przedszkola (1929 r.) jako elementu wzorcowego osiedla mieszkaniowego WUWA we Wrocławiu, według projektu P. Heima i A. Kemptera (projekt rekonstrukcji Pracownia Projektowa Maćków Sp. z o.o.) z przeznaczeniem na budynek szkoleniowy wraz z punktem informacyjnym dla zespołu WUWA. Inicjatywa ta nie tylko przywróciła pierwotne wartości całemu założeniu, ale również zwróciła uwagę na konieczność jego dalszej, kompleksowej rewaloryzacji."

Wykonawcą projektu była firma OZ-BUD Sp. z o.o.

Modelowe przedszkole WuWA zostało wybudowane w 1929 r. i było jednym z najciekawszych obiektów modernistycznego, unikatowego osiedla-wystawy "Mieszkanie i miejsce pracy". W 2006 roku spłonęło., a później teren przy ul. Wróblewskiego 18 przekazano Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Architektów. Architekci odbudowali 285-metrowy budynek wg przedwojennych planów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY