REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Promostal chce zatrudniać, bo ma nowe kontrakty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lip 2014 10:53
Promostal chce zatrudniać, bo ma nowe kontrakty
fot. Promostal

Spółka Promostal z Czarnej Białostockiej jest w trakcie realizacji dwudziestu trzech kontraktów w kraju i za granicą. Od zaraz zatrudni pracowników.

REKLAMA

Promostal realizuje obecnie 23 kontrakty, z czego dziewięć dla nowych klientów, pozyskanych w tym roku. Najważniejsze inwestycje za granicą spółka z Czarnej Białostockiej realizuje głównie na rzecz skandynawskich kontrahentów. Są to m.in. prefabrykacja i montaż konstrukcji hali utylizacji odpadów, o wadze 463ton  w Kopenhadze (Dania), prefabrykacja i montaż konstrukcji wsporczej silosów o wadze 235 ton za ponad 2,2 mln zł w Stenungsund (Szwecja), montaż konstrukcji dużej hali stalowej na dalekiej północy Szwecji o wadze  1400 ton, konstrukcja nośna przenośników taśmowych na zamówienie firmy norweskiej, którą spółka dostarczy do Svegle, a także prefabrykacja konstrukcji mostu pylonowego w Norwegii, dla litewskiego kontrahenta oraz terminal przeładunkowy Yara o wadze 330 ton dla norweskiego producenta nawozów.  

Z kolei do najważniejszych inwestycji realizowanych przez Promostal na rynku lokalnym należy wykonanie, transport i montaż konstrukcji stadionu miejskiego w Białymstoku - za 30 mln zł.

- Kontrakt zbliża się do końca, a jego realizacja przebiegła sprawnie pod względem organizacyjnym, logistycznym i technicznym – dodaje przedstawiciel spółki. - Wszystkie terminy zostały dotrzymane. Obecnie trwają prace wykończeniowe - montaż łączników,  zaprawki malarskie – przy których zaangażowanych jest 13 osób. Wszystkie prace zostaną zakończone do końca przyszłego tygodnia i zostaną zgłoszone do odbioru.

Stadion to nie jedyna miejska inwestycja, w realizacji której uczestniczy spółka z Czarnej Białostockiej. Obecnie Promostal montuje stalową konstrukcję wsporczą urządzeń technologicznych miejskiej spalarni przy ul. Andersa, a wartość tego kontraktu to 5 mln zł. Z kolei dla Elektrociepłowni Białystok spółka wykona i zamontuje konstrukcje pod technologię: budowa instalacji katalitycznej redukcji tlenków azotu.

W efekcie wartość sprzedaży zrealizowanej przez Promostal na koniec czerwca wyniosła już 40 mln zł, a wartość sprzedaży  prognozowanej w  2014 roku, wynikająca z podpisanych i realizowanych umów szacowana jest na 60 mln zł.

- Spodziewamy się jeszcze większej kwoty, bo to dopiero połowa roku – mówi Grzegorz Polak. - Zapewne podpiszemy jeszcze umowy, których wykonanie rozpocznie się również w tym roku.

 Promostal działa w branży konstrukcji stalowych od ponad sześciu lat. Poza krajowym podwórkiem najwięcej inwestycji realizuje na rynku skandynawskim. Na rynku szwedzkim, norweskim i duńskim Promostal wykonywał m.in. konstrukcje stalowe szkół, hal sportowych i produkcyjnych, mosty, wiadukty kolejowe, kładki dla pieszych ale też fasady biurowców czy urządzenia dla ekospalarni. Do największych inwestycji Promostalu należy hala produkcyjna huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii, a do najbardziej spektakularnych - prefabrykacja i montaż wiaduktu kolejowego w centrum Sundyberg w Szwecji Promostal  ma renomę również na rynku polskim – wykonał m.in. konstrukcję stacji uzdatniania wody w rafinerii Grupy Lotos,  rozbudowę i wymianę poszycia ścian hali ełckiej firmy Prodeko z grupy Ekoton Industrial Group, halę wystawową Expo XXI w Warszawie, halę produkcyjną Masterpress w Białymstoku czy konstrukcję mostu łukowego w Darłowie oraz mostu drogowego na krajowej drodze nr 65 w Waliłach w woj. podlaskim.

Obecnie w Promostalu pracuje 160 osób . Przychody Promostalu w 2013 wyniosły 39 mln zł, a na koniec czerwca br. - 40 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY