ProperGate z kolejnym sukcesem na konciePropertyDesign.pl - 07-05-2019 10:40


Firma ProperGate jest o krok od dostania się do Akceleratora MBRIF (Mohammed Bin Rashid Innovation Fund). Jest jednym z zaledwie 20 startupów z całego świata, które otrzymały szansę wzięcia udziału w najnowszej edycji oficjalnego programu akceleracji innowacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koncie ma kilka sukcesów m.in. została laureatem PropTech Festival 2018.

Anna Walkowska i Rafał Grudzień, CTO i CEO ProperGate, wzięli udział w Pitch Dayu organizowanym przez MBRIF w Dubaju. Przedstawili rozwiązanie firmy przed Komitetem Doradczo-Decyzyjnym akceleratora. System dostarczany przez ProperGate jest wiodącym inteligentnym oprogramowaniem do zarządzania dostawami na duże budowy. Według szacunków ProperGate, wdrożenie ich rozwiązań pozwala zaoszczędzić nawet do 15 proc. kosztów dużych projektów budowlanych poprzez optymalizację procesów logistycznych.

- Nasze rozwiązanie zostało dobrze przyjęte przez ekspertów MBRIF i mamy nadzieję, że za dwa tygodnie dowiemy się, że ProperGate będzie częścią oficjalnego programu akceleracji innowacji w ZEA. Tworzymy oprogramowanie automatyzujące zarządzanie logistyką dostaw materiałów na dużych budowach. Zastosowanie naszego rozwiązania sprawi, że projekt budowlany będzie bardziej zrównoważony i transparentny, a także pomoże w jego realizacji zgodnie z harmonogramem ustalonym przez inwestora - mówi Rafał Grudzień, CEO ProperGate.

ProperGate pracuje nad wdrożeniem swojego rozwiązania z Grupą BESIX przy projektach tej firmy w Dubaju i Rabacie, stolicy Maroka, a także z Dom Construction przy projekcie mieszkaniowym w Warszawie. Obecnie ProperGate koncentruje się na budowie wieżowców, budynków biurowych i mieszkalnych, ale także rozszerzy swoją działalność na budynki użyteczności publicznej, fabryki i magazyny.

Firma jest uczestnikiem programu akceleracyjnego BESIX Group - jednej z największych firm generalnego wykonawstwa budowlanego w Europie, wykonawcy projektu Burj Khalifa. Została doceniona w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach takich jak Urban Quest (Skanska i Microsoft), PropTech Festival (jury Property Forum), Mind & Market (Deloitte Luksemburg), PropTech Map (Real Estate Innovation Network, EXPO Real oraz PwC) czy EUTop50 (Parlament Europejski).

Zapoczątkowany przez Ministerstwo Finansów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, MBRIF Innovation Accelerator (IA) jest publiczno-prywatnym partnerstwem dla lokalnych i międzynarodowych innowatorów. Inicjatywa, wpisująca się w Narodową Strategię Innowacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ma na celu zwiększenie potencjału wzrostu innowacyjnych przedsiębiorstw kształtujących przyszłość gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprzez Mohammed bin Rashid Innovation Fund (MBRIF), inicjatywę federalną wymyśloną i sponsorowaną przez Ministerstwo Finansów i prowadzoną przez Ernst & Young (EY), IA będzie oferować światowej klasy usługi i mentoring dla firm członkowskich, aby przyspieszyć ich działalność, zwiększyć możliwości, odblokować wartość i osiągnąć skalę. Akcelerator skupia się na siedmiu sektorach krajowej strategii innowacji: przestrzeni kosmicznej, transporcie, edukacji, technologii, wodzie i czystej energii.