Rok 2019 w Manufakturze: wielka modernizacja i wydarzenia kulturalnePropertydesign.pl - 14-02-2020 10:27


Manufaktura w Łodzi podsumowuje rok 2019. W minionym roku w obiekcie nie zabrakło wydarzeń związanych z szeroko pojmowanym wzornictwem i sztuką. Rozpoczęły się również prace modernizacyjne warte aż 90 milionów złotych.

Rok 2019 w łódzkiej Manufakturze obfitował w wiele wydarzeń. Dużym wyzwaniem dla zarządcy obiektu jest inwestycja warta 90 milionów złotych, czyli refurbishment budynku galerii handlowej i strefy food courtu Manufaktury. Prace modernizacyjne na koniec zeszłego roku były bardzo zaawansowane.

Manufaktura słynie z nieszablonowych pomysłów, więc nie sposób nie wspomnieć o kolejnym, związanym z komunikacją modernizacji. Pod akcją „To przechodzi wszelkie przeobrażenie” o zmianach w Manufakturze informowali czołowi przedstawiciele polskiego stand-upu: Adam Van Bendler i Paweł Chałupka. Komicy w krótkich filmikach i spotach radiowych, stworzonych specjalnie na potrzeby Manufaktury, satyrycznie komentowali prace modernizacyjne. Inwestycja ma się zakończyć jesienią tego roku.

W roku 2019 przyniósł także liczne wydarzenia kulturalne i akcje, których mecenasem była Manufaktura, w tym również inicjatywy związane z szeroko pojmowaną sztuką. Zarządca obiektu odebrał honorowy certyfikat ICSC SOLAL Marketing Awards w kategorii CSR za projekt „The World of Comics”. Wykorzystując popularność sztuki komiksowej, we współpracy z Międzynarodowym Konkursem Gier i Komiksów centrum przygotowało dedykowane grafiki nawiązujące do historii Manufaktury i w humorystyczny sposób pokazujące ofertę najemców.