REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Salony Max-Fliz stawiają na drewno

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 sty 2016 14:57
Salony Max-Fliz stawiają na drewno
fot. Max-Fliz
Salony Max-Fliz stawiają na drewno
Salony Max-Fliz stawiają na drewno

W erze szkła, krzemu i aluminium można odnieść wrażenie, że drewno odchodzi do lamusa. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom. W salonach Max-Fliz powstała nowa ekspozycja dedykowana drewnianym drzwiom, podłogom oraz schodom.

REKLAMA

Drewno jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, możliwym do wykorzystania na wiele sposobów. Produkty powstające na bazie tego surowca: meble oraz stolarka okienna i drzwiowa stają się prawdziwymi przebojami na rynku. Naturalne materiały tworzą w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach klimat ciepła i bliskości z przyrodą. Ponadto, szerokie możliwości komponowania ich z innymi tworzywami, pozwalają na realizację projektów wpisujących się w najnowsze designerskie trendy. Dlatego w salonach Max-Fliz powstała nowa ekspozycja dedykowana drewnianym drzwiom, podłogom oraz schodom. Asortyment nowego krakowskiego działu tworzą nie tylko wyroby drewniane, ale m.in.: zamki magnetyczne, drzwi bezprzylgowe, drzwi z dwukierunkowym otwieraniem.

– Nowy dział stanowi odpowiedź na zainteresowanie m.in. architektów produktami drewnianymi - zdradza Marcin Orlicki, manager działu Design Porte w salonie Max-Fliz.

Co ukrywa Salvador Dali?

Szczególną uwagę przykuwa ręcznie malowana podobizna Salvadora Dali z tzw. „drzwiami w tle”. Aranżacja białych drzwi z czarno-białym wizerunkiem słynnego malarza stanowi propozycję, która nada dynamiki pomieszczeniom utrzymanym w nowoczesnej stylistyce. Jest to także przykład wykorzystania wciąż rzadko spotykanych drzwi bezprzylgowych. – Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się prostą formą. Ich niewątpliwym walorem estetycznym są ukryte zawiasy, niemal niewidoczne po zamknięciu. Skrzydło i ościeżnica tworzą wówczas jedną płaszczyznę, dzięki czemu sprawiają one wrażenie wbudowanych w ścianę - nadmienia Orlicki. Konstrukcja tego typu pozwala nadać wnętrzu dodatkowe walory użyteczności i optycznie powiększyć jego powierzchnię.

Więcej możliwości

Standardowa wysokość drzwi wewnętrznych to 203 cm, ale w nowej aranżacji krakowskiego salonu znajdują się też modele o wysokości 300 cm - także w wariancie ze szklanym wykończeniem. Większa powierzchnia pozwala na mocniejsze wyeksponowanie struktury materiału z jakiego zostały wykonane co sprawia, że nabierają wysoce dekoracyjnego charakteru. Drzwi ukryte w ścianie, bez widocznych ościeżnic podkreślają elegancję i nowoczesny design wnętrz, a ich niestandardowa wysokość wyraźnie zmienia postrzeganie przestrzeni. Wśród dostępnych rozwiązań, warto zwrócić uwagę także na drzwi z otwieraniem magnetycznym, w których nie widać tradycyjnych elementów zamka. Ich działanie reguluje wzajemne przyciąganie się magnesów umieszczonych w zapadce zamka i zaczepie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY