REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skanska rośnie i szuka nowych pracowników

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 paź 2015 13:11
Skanska rośnie i szuka nowych pracowników
fot. Skanska

Skanska nie zwalnia tempa rekrutacji. W pierwszym półroczu 2015 r. przyjęła 570 nowych pracowników, a do końca roku zaproponuje pracę jeszcze 400 osobom.

REKLAMA

W Skanska w Polsce pracuje obecnie 7,7 tys. osób. W tym roku zatrudnionych już zostało niemal 600 pracowników umysłowych i produkcyjnych. Do końca tego roku firma chce dać pracę kolejnym 400 osobom. Wśród nowo zatrudnionych będą pracownicy produkcyjni, doświadczeni specjaliści, jak i młodzi inżynierowie – uczestnicy Programu Praktyk Letnich Skanska.

Budownictwo liczone w setkach i tysiącach specjalistów

Najwięcej osób w grupie, ze względu na liczbę projektów i strukturę, zatrudnia Skanska S.A., która z roku na rok poszerza skalę działalności w kraju. W 2014 r. firma zwiększyła swój udział w rynku budowlanym w porównaniu z rokiem 2009 o połowę. Zarówno liczba kontraktów, jak i udział Skanska S.A. w rynku wciąż rosną. W lipcu tego roku Skanska S.A. otworzyła Oddział Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego w Białymstoku oraz poszerzyła działalność dotychczasowego oddziału w Olsztynie o budownictwo ogólne, tworząc w tym mieście Oddział Budownictwa Inżynieryjnego i Ogólnego. W 2014 roku firma zrealizowała w sumie ponad 1300 kontraktów w całej Polsce. Spółka jest zainteresowana kontraktami różnej wielkości – zarówno małymi i średnimi, jak i dużymi projektami infrastrukturalnymi, do których realizacji posiada utworzoną specjalną jednostkę.

Spółka intensywnie poszukuje pracowników, zatrudniając średnio od kilkudziesięciu do 100 osób miesięcznie. Najbardziej intensywne pod względem wzrostu zatrudnienia były miesiące wiosenne – marzec i kwiecień, kiedy zatrudnionych zostało ponad 250 osób.

- Aktywnie poszukujemy specjalistów z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Obecnie szukamy np. specjalistów w branży elektrycznej: menadżerów projektów, kierowników robót, inżynierów i majstrów z doświadczeniem w wykonawstwie oraz realizacji sieci wewnętrznych i zewnętrznych. W całej Polsce chcemy zatrudnić kilkadziesiąt takich osób. Oferujemy pracę również w obszarach wspierających biznes - szeroko rozumianych finansów i HR, informatycznych systemów biznesowych np. analityków. Jak co roku mamy ciekawą ofertę dla młodych inżynierów, którzy po odbyciu praktyk i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji mogą dalej rozwijać się i zdobywać doświadczenie w Skanska - informuje Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A.

Na terenie samego województwa mazowieckiego spółka chce obecnie zatrudnić kilkanaście osób z doświadczeniem – kierowników budowy oraz kierowników robót o specjalizacji ogólnobudowlanej, elektrycznej i sanitarnej.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY