REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stanisław Sipiński - mistrz sztuki łączenia przestrzeni

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 wrz 2015 14:17
Stanisław Sipiński - mistrz sztuki łączenia przestrzeni
Architekt Stanisław Sipiński

Stanisław Sipiński od 1993 r. jest prezesem zarządu i głównym projektantem Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.

REKLAMA

Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej Wydziału Budownictwa Lądowego, Instytutu Architektury i Planowania Przestrzennego. W 1981 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera architekta w zakresie architektury.

Od 1989 roku prowadzi działalność dydaktyczną na Politechnice Poznańskiej, a od roku 2007 na Uniwersytecie Artystycznym. Ponadto od 2010 roku jest kierownikiem Pracowni Projektowania Architektonicznego III na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

W 1999 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w zakresie architektury i urbanistyki, nadany uchwałą Rady Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Rozprawa doktorska nosiła tytuł.: „Elementy logistyczne w projektowaniu architektonicznym a ocena sprawności eksploatacji budynku”.

W 2012 roku Rada Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu nadała Stanisławowi Sipińskiemu tytuł doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe na podstawie oceny ogólnego dorobku artystycznego i przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt.: „Sztuka łączenia przestrzeni”.

W latach 1982 – 1988 pracował na stanowisku projektanta w pracowni Inwestprojekt. 1988 – 1992 był zatrudniony w ARI Sp. z o.o. . Od 1993 roku prowadzi, wspólnie z żoną dr hab. inż. arch. Ewą Pruszewicz-Sipińską, prof. nadzw. PP, autorską Pracownię Architektoniczną.

Obiekty zrealizowane na podstawie projektów wykonanych w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o. od 1993 roku, łącznie 58 obiektów, ok. 600 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 4 obiekty mostowe, szpitale, obiekty mieszkalne wielorodzinne, biurowe, centra handlowe, obiekty liniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY