REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stelmach i Partnerzy z nagrodą za Tarasy Zamkowe

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lip 2016 16:03
Stelmach i Partnerzy z nagrodą za Tarasy Zamkowe
Tarasy Zamkowe, fot. materiały prasowe

Tarasy Zamkowe projektu Stelmach i Partnerzy zostały docenione przez jury międzynarodowego konkursu architektonicznego Casalgrande Padana Grand Prix. Eksperci tego odbywającego się co trzy lata prestiżowego konkursu wyróżnili centrum handlowo – usługowe w Lublinie drugą nagrodą w kategorii „Centra Handlowe i Biurowe”.

REKLAMA

Casalgrande Padana Grand Prix to międzynarodowy konkurs architektoniczny, którego historia sięga 1990 roku. Skierowany jest do wszystkich projektantów, architektów, inżynierów, dekoratorów wnętrz czy pracowni architektonicznych. Jurorzy, oceniający przesłane koncepcje, biorą pod uwagę zastosowanie innowacji w przemyśle ceramicznym, designie oraz budownictwie. Do ostatniego etapu konkursu przeszło ponad 150 projektów z całego świata. Oceniane były obiekty oddane do użytku w latach 2013 – 2015.

Tarasy Zamkowe, zaprojektowane w lubelskiej pracowni architektonicznej Stelmach i Partnerzy, zostały wyróżnione w tym prestiżowym konkursie drugą nagrodą w kategorii „Centra Handlowe i Biurowe”. W uzasadnieniu jury czytamy m.in.: „Tradycyjny wizerunek centrum handlowego został przekształcony w zielone wzgórze spoczywające na ceramicznej podstawie. Ta powierzchnia cechuje się wyrafinowanymi liniami geometrycznymi oraz eleganckim kontrastem czerni i bieli. Jest odważnym elementem kompozycyjnym, który definiuje chodniki, strefy relaksacyjne, a także przestrzeń dystrybucji”.

Tarasy Zamkowe w Lublinie stanowią syntezę ekologicznego myślenia o krajobrazie i najnowszej techniki budowlanej. Cały obiekt architektonicznie podporządkowany został sąsiedztwu terenów zielonych oraz lubelskiego Starego Miasta. Wpisano go w krajobraz naturalny, jest więc częściowo krajobrazem (zielony dach i skarpy od rzeki Czechówki), częściowo budynkiem (od Al. Solidarności). Koncepcja Tarasów Zamkowych uwzględnia zarówno zrównoważone budownictwo, jak i kontekst dziedzictwa kulturowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY