REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ta pracownia wprowadziła w swoich biurach zasadę parytetu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 mar 2017 14:11
Ta pracownia wprowadziła w swoich biurach zasadę parytetu
fot. mat. prasowe Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Za nami wykład Jette Hopp z norweskiego biura Snøhetta. Project Director jednej z najbardziej rozpoznawalnych pracowni architektonicznych na świecie wystąpiła w stolicy na zaproszenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Jako nieliczna z pracowni wprowadziła w swoich biurach zasadę parytetu.

REKLAMA

W tym roku na zaproszenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza do Warszawy przyjechała Jette Hopp, Project Director z norweskiego biura  Snøhetta. W swoim wystąpieniu, zatytułowanym „People Process Projects”, mówiła o ideach, które towarzyszą Snøhetcie w pracy nie tylko podczas projektowania i realizacji, lecz także na poziomie organizacji biura. Snøhetta wprowadziła w swoich biurach zasadę parytetu – w każdym pracuje równa liczba kobiet i mężczyzn. Pracownicy nie są zamknięci w swoich biurach, pracują w otwartej przestrzeni w układzie, który pozwala na najbardziej swobodny przepływ informacji między wszystkimi członkami zespołu. Stanowiska pracy są dodatkowo regularnie zmieniane. Nikt nie prowadzi projektu sam, każda realizacja to efekt pracy wszystkich architektów.

Dużo miejsca Jette Hopp poświęciła idei wpisywania projektu w jego naturalne otoczenie. Ważnym elementem działalności Snøhetty jest podkreślanie piękna krajobrazu. Stąd ich projekty zaskakują zarówno formą, jak i proponowanymi materiami. Przykładem jest obserwatorium reniferów w Parku Narodowym Dovrefjell, niewielki, przeszklony pawilon wybudowany na skale, otwarty 24h na dobę. Innym przykładem przywiązania Snøhetty do norweskich krajobrazów jest projekt nowej serii banknotów norweskiej  koronyna których – zamiast wizerunków władców – znalazły się krajobrazy nadmorskie. Nowe banknoty mają zostać wprowadzone do obiegu jeszcze w tym roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY