REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tłuczone talerze inspiracją do instalacji artystycznej

  • Autor: purohotel.pl
  • 24 lip 2014 11:09
Tłuczone talerze inspiracją do instalacji artystycznej
Puro Hotel, restauracja Nifty No. 20, instalacja artystyczna Olgi Milczyńskiej, fot. purohotel.pl
Tłuczone talerze inspiracją do instalacji artystycznej
Tłuczone talerze inspiracją do instalacji artystycznej

Poznański Hotel PURO otworzył niedawno swoją restaurację NIFTY No. 20, której świeży, indywidualny charakter i eklektyczne wnętrze zostały zaprojektowane przez londyńskie studio Blacksheep. Projektanci identyfikacji - studio Double Decker - wymyślili dla restauracji motyw przewodni, inspirując się talerzami.

REKLAMA

Symbolizm i rola talerza została tym razem zinterpretowana przez Olgę Milczyńską i jej studentów z poznańskiej uczelni School of Form. Wykorzystane talerze pochodzą z lokalnej fabryki. Artyści wykorzystali potłuczone talerze i nadali im nowe życie zamieniając w coś zupełnie niespodziewanego.

- Instalacja dla hotelu Puro została w dużej mierze oparta na kreatywnie wykorzystanych resztkach z lokalnej fabryki porcelany. Wraz z grupą studentów wykorzystaliśmy talerze, które nie spełniały norm produkcyjnych, tak zwany 'złom'. Pokruszyliśmy je i „zapiklowaliśmy” w szklanych słojach - mówi Olga Milczyńska. - Podczas procesu twórczego żartowaliśmy o babcinych ogórkach i innych domowych przetworach. Efektem końcowym są wielokolorowe „piklowane talerze” stworzone przez studentów - opowiada o projekcie.

Olga Milczyńska pracuje też nad projektem z garncarzami z południowo-wschodniej Polski. Wspólnie będą łączyć tradycyjne techniki rzemieślnicze regionu z nowoczesnym designem tworzonym przez artystkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY