REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tu będą powstawać elementy do silników do Boeinga

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 sie 2016 10:05
Tu będą powstawać elementy do silników do Boeinga
fot. Skanska
Tu będą powstawać elementy do silników do Boeinga
Tu będą powstawać elementy do silników do Boeinga
Tu będą powstawać elementy do silników do Boeinga

Na budowie zakładu Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim zawisła wiecha, co oznacza, że najwyższy punkt konstrukcyjny obiektu został osiągnięty. Zobacz jak będzie wyglądała fabryka, w której będą powstawać elementy do silników do Boeinga, Airbusa czy Comaca.

REKLAMA

-  Prace rozpoczęliśmy w styczniu tego roku. Budynek główny składać się będzie z hali głównej, dwukondygnacyjnej części administracyjno-socjalnej  oraz jednokondygnacyjnej części technicznej. W chwili obecnej zakończyliśmy roboty żelbetowe, w ramach których zużyliśmy ponad 3.200 m³ betonu oraz 280 ton stali zbrojeniowej oraz zamontowaliśmy konstrukcję stalową, do wykonania której zużyliśmy ponad 360 ton stali. Aktualnie trwają prace związane z pokryciem dachu, obudową hali z płyt warstwowych oraz wzmocnieniem podłoża pod parkingi. Rozpoczęliśmy także roboty związane z instalacjami p. poż, wentylacji, oraz elektrycznymi – informuje Łukasz Kutyba, Menadżer Projektu, Oddział Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie, która realizuje inwestycję.

Nowy zakład produkcyjny jest zlokalizowany w odległości 3 kilometrów od istniejącej fabryki Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim. Będzie wytwarzał części i podzespoły do najnowocześniejszych silników LEAP, które zastąpią najpopularniejsze silniki lotnicze CFM w samolotach nowej generacji wprowadzanych na rynek przez koncerny Boeing, Airbus i Comac (Chiny).
W ciągu najbliższych kilku lat, Safran Transmission Systems Poland planuje zatrudnić ponad 300 osób i już obecnie poszukuje technologów, kontrolerów jakości i operatorów maszyn do swojego nowego zakładu.

Uroczystość zawieszenia wiechy z okazji ukończenia głównych prac konstrukcyjnych w nowym zakładzie Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim odbyła sie w piątek, 26 sierpnia br. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano  na pierwszy kwartał przyszłego roku, natomiast produkcja rozpocznie się w kwietniu roku 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY