REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W poszukiwaniu nowych form wyrazu. Igor Gałązkiewicz o współczesnej polskiej architekturze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 sty 2017 13:42
W poszukiwaniu nowych form wyrazu. Igor Gałązkiewicz o współczesnej polskiej architekturze
Igor Gałązkiewicz fot. mat. prasowe
W poszukiwaniu nowych form wyrazu. Igor Gałązkiewicz o współczesnej polskiej architekturze
W poszukiwaniu nowych form wyrazu. Igor Gałązkiewicz o współczesnej polskiej architekturze

Młode pokolenie projektantów kształtuje współczesny obraz polskiej architektury szukając nowych form wyrazu. Zróżnicowane podejście do projektowania, oparte na indywidualnej metodzie, daje jej złożony i wielowymiarowy obraz. Jest także przykładem interdyscypilnarnego projektowania zawierającego odniesienia do sztuk wizualnych, nowoczesnych technologii, animacji czy wzornictwa.

REKLAMA

Galerii Sztuki Wozownia zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Architektura w Wozowni", tym razem wykład Igora Gałązkiewicza. Podobnie jak ostatnie wcielenie projektu Awangarda jutra? – wydanego przed kilku laty przewodnika – wykład będzie opowieścią o współczesnej polskiej architekturze ujętej w formę mapy. Przyjęcie takiej właśnie narracji wydaje się bowiem najlepsze, by najpełniej zilustrować wielowymiarowy kształt współczesnego projektowania architektonicznego. Daje również możliwość prześledzenia najciekawszych tendencji – zarówno formalnych, jak i ideowych – w czytelny oraz symultaniczny sposób, pozwalając przy tym przyjrzeć się zjawisku w całym jego szerokim spektrum. Poza tym mapa jest zgrabną figurą retoryczną, która sytuuje całe zjawisko w określonej rzeczywistości, kontekście i czasie.

Awangarda jutra dzisiaj to z założenia nie kompendium wiedzy o współczesnej polskiej architekturze, ale kuratorski wybór pracowni, które najpełniej oddają specyfikę rodzimej młodej architektury. Perspektywa prawie sześciu lat pokazała, że wybór zaproszonych do pierwszej, jak i kolejnych edycji projektu, okazał się trafny, a architekci, którzy wówczas byli na początku swojej drogi, dzisiaj odgrywają kluczową rolę w formowaniu krajobrazu polskiego projektowania. Od tego czasu pojawiało się, co naturalne, także kolejne pokolenie twórców, którzy uzupełniają i poszerzają dzisiejszy architektoniczny krajobraz.

Galerii Sztuki Wozownia zapraszam na kolejny wykład z cyklu "Architektura w Wozowni" – wykład Igora Gałązkiewicza. 30.01.2017 (poniedziałek), godz. 17.00, wstęp wolny.

Igor Gałązkiewicz – zajmuje się komunikacją i marketingiem sztuki, prowadzi badania nad rolą architektury i designu w procesie brandingowym. Autor wydanej pod koniec 2016 roku książki Art Branding opisującej wzajemne stosunki sztuki i marketingu. Stały współpracownik „Monitor Magazine” i „L'Officiel”. Przez wiele lat w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odpowiedzialny był za sponsoring i budowanie komunikacji tej instytucji. Pomysłodawca i kurator projektu OperaLab. Autor wielu wystaw, między innymi: Spirit of Poland w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Rytm (Galeria Kordegarda), Projektowanie tożsamości / Tożsamość projektowania (także edycje w ramach Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik oraz Łódź Design Festival) czy Nicolas Grospierre 50/50. Dyrektor artystyczny projektu Awangarda jutra.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY