REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W tych obiektach panele akustyczne zastosowano w twórczy sposób

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lut 2015 13:14
W tych obiektach panele akustyczne zastosowano w twórczy sposób
fot. Uczta dla oczu…zapewne właśnie taka idea przyświecała D. Xavier’owi Martin’owi podczas projektowania restauracji Canela y Clavo w hiszpańskiej miejscowości Xativa
W tych obiektach panele akustyczne zastosowano w twórczy sposób
W tych obiektach panele akustyczne zastosowano w twórczy sposób
W tych obiektach panele akustyczne zastosowano w twórczy sposób

Cztery wspaniałe obiekty w różnych zakątkach Europy, różne biura architektoniczne, wiele koncepcji i jeden wspólny mianownik - panele akustyczne zastosowane w twórczy i innowacyjny sposób.

REKLAMA

Jak zastosować panele akustyczne w kreatywny i innowacyjny sposób? Dobrym przykładem jest Luksemburskie Centrum Rehabilitacji w Kirchberg projektu m3architects, restauracja Canela y Clavo autorstwa D. Xavier'a Martin'a, przedszkole w Rzymie zaprojektowane przez Francesce Daffin i projekt rekonstrukcji starego spichlerza zbożowego w Danii autorstwa duńskiego biura MRDW i Holland & JJW.

W trosce o zdrowie

Za projektem Luksemburskiego Centrum Rehabilitacji w Kirchberg stoją architekci z biura m3architects – Dell, Lincster i Lucas. To obiekt o powierzchni prawie 40 tys. mkw. W realizacji zastosowali panele z wełny drzewnej marki Heradesign.  Systemy Heradesign znalazły się w części mieszkalnej, pomieszczeniach medycznych, odnowy biologicznej,  w hali sportowej, stołówce, kawiarni, części administracyjnej, a także na basenie.

Obszary mieszkalne i wypoczynkowe położone są naprzeciwko cichej doliny położonej w sąsiedztwie parku. Szkło, drewno oraz elementy żelbetowe dominujące we wnętrzu idealnie wpisują się w tę atmosferę nadając wnętrzom nowoczesny, jasny i przyjazny charakter.

Efekt ten wzbogacają sufity Heradesign, które zdobyły uznanie projektantów dzięki swoim walorom estetycznym i wysokiej funkcjonalności.

- Przede wszystkim płyty Heradesign odznaczają się najwyższymi parametrami akustycznymi.  To głównie z tego powodu zastosowaliśmy je w pomieszczeniach, w których panuje zazwyczaj wysoki poziom hałasu, takich jak hala sportowa czy gabinety odnowy biologicznej. Z kolei dzięki wysokiej odporności na wilgoć (do 90 proc.), mogliśmy zainstalować płyty z wełny drzewnej również na basenie. Innym atutem była też możliwość bezproblemowego zintegrowania systemów Heradesign z elementami oświetlenia i wentylacji - wyjaśnia Jurgen Simon, menadżer projektu.

Uczta dla oczu…

…zapewne właśnie taka idea przyświecała  D. Xavier’owi Martin’owi  podczas projektowania restauracji Canela y Clavo w hiszpańskiej miejscowości Xativa. Hiszpanie są znani na całym świecie ze swojego umiłowania do estetyki i nowoczesnych trendów wzorniczych, a budynek Conelay Clavo potwierdza to w niezwykle efektowny sposób.

Ciepłe kolory, naturalne materiały i otwarte przestrzenie stworzyły jasną i nowoczesną atmosferę  idealnie pasującą do restauracji tego typu. Te same elementy (duże pomieszczenia, twarde materiały) stały się jednak przyczyną problemów z akustyką obiektu.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY