REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wapno dla miłośników oryginalnego designu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lut 2015 14:25
Wapno dla miłośników oryginalnego designu
Fot. Sto - ispo
Wapno dla miłośników oryginalnego designu
Wapno dla miłośników oryginalnego designu
Wapno dla miłośników oryginalnego designu

Firma Sto zaprezentowała odświeżony asortyment produktów wapiennych przeznaczonych do wykańczania wnętrz. Pod wspólnym szyldem StoCalce znajdziemy tynki i farby wapienne oraz funkcyjne, a także powłoki dekoracyjne.

REKLAMA

Wapno jest jednym z najbardziej tradycyjnych surowców budowlanych z ponad tysiącletnią historią zastosowania w architekturze. Jego porowata struktura pochłania nadmiar wilgoci, stopniowo oddając ją podczas wietrzenia, co przekłada się na jakość procesu oddychania ścian. Wapno wykazuje też właściwości alkaliczne, dzięki czemu nie ma potrzeby użycia dodatkowych środków konserwujących. Kolekcja StoCalce łączy te ekologiczne zalety wapna, współgrając jednocześnie ze współczesnym wzornictwem.  

Prosto, ale różnorodnie

Linia StoCalce Primo charakteryzuje się niezwykle łatwą obróbką, którą zawdzięcza odpowiedniej konsystencji past. Dzięki temu aplikacja jest znacznie szybsza i przyjemniejsza. Twórcy kolekcji zadbali także o mnogość kolorów oraz struktur - do wyboru mamy tynk wierzchni StoCalce Miral drapany, rowkowany lub modelowany. Z kolei farba wapienna StoColor Calcetura jest dedykowana szczególnie mineralnym podłożom. Primo to nie tylko dowolne techniki obróbki, ale i ogromna swoboda aranżacyjna.

Modne dekoracje bez ograniczeń

Nowa linia StoCalce Deco wchodzi na rynek w miejsce sprawdzonej kolekcji Linea di calce. StoCalce Deco obejmuje 4 produkty: StoCalce Marmorino, StoCalce Veneziano, StoCalce Fondo i StoCalce Effetto, które będą stanowić gratkę zwłaszcza dla miłośników oryginalnego designu. Mineralne masy szpachlowe na bazie wapna ozdobią naszą ścianę w stylu klasycznym, śródziemnomorskim lub nowoczesnym. Używając jednego produktu, można tworzyć nieograniczone rodzaje powierzchni.

Natura przede wszystkim

StoCalce Functio opiera się na innowacyjnej fuzji wapna z gliną. Ten ekologiczny duet sprawia, że tynki i szpachle z tej kolekcji uwalniają ok. 50 proc. więcej wilgotności niż tradycyjne tynki gliniane, nie tracąc przy tym tak cennych właściwości jak łatwość obróbki i wodoodporność. Dzięki tej właściwości możemy również precyzyjne regulować klimat w poszczególnych pomieszczeń. Do wyboru mamy tynki podkładowe oraz funkcjonalne masy szpachlowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY