REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa zielonym miastem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 kwi 2016 09:59
Warszawa zielonym miastem
fot. Projekt Zielone Miasta

Ambasada Niemiec w Warszawie przygotowała projekt ‚‚Zielone Miasto’’, mający na celu zwiększenie świadomości o znaczeniu zieleni miejskiej dla mieszkańców. Akcja została zaplanowana z okazji Roku Jubileuszowego 25 lat dobrego sąsiedztwa Polski i Niemiec. Kuratorką projektu jest architekt krajobrazu Izabela Małachowska-Coqui.

REKLAMA

W ramach kontynuacji Warszawskich Rozmów Architektonicznych – cyklu wykładowo-dyskusyjnego na tematy dotyczące rozwoju miasta, w Roku Jubileuszowym odbędą się spotkania:

- „Zielone Miasto - Miasto jako ogród” odbędzie się 10 czerwca 2016 roku i poruszać będzie kwestie ‚‚zielonych’’ strategii rozwoju miast oraz ogrodów i parków miejskich.

- „Revital total - Nowe Stare Miasta” (14 października 2016) dotyczyć będzie procesów rewitalizacji w oparciu o dobre praktyki z Polski i Niemiec.

Oba spotkania będą miały miejsce w budynku SARP przy ulicy Foksal 2 w Warszawie.

Ponadto, w okresie od maja do listopada 2016 w ramach projektu ‚‚Zielone Miasto’’ organizowany jest w Warszawie „Festiwal Ogrodów (Ogrody Tymczasowe)” - projekt, podczas którego w symboliczny i kreatywny sposób przedstawione zostaną roślinne interpretacje Zielonego Miasta w centralnych lokalizacjach Warszawy. Ogrody uatrakcyjni urozmaicony program wydarzeń społeczno-kulturalnych.

Współorganizatorami projektu ,,Zielone Miasto’’ dla Roku Jubileuszowego są: pracownia COQUI Małachowska COQUI urbanistyka architektura krajobrazu, Fundacja Twórców Architektury i Fundacja Konrada Adenauera w Warszawie. Projekt wspiera Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Oddział Warszawski SARP.

Ogłoszenie o projekcie zamieszczone jest na portalu Facebook pod hasłem Projekt Zielone Miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY