REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

We Wrocławiu powołano koordynatora ds. rzek - czym będzie się zajmował?

  • Autor: wroclaw.pl
  • 05 maj 2016 14:30
We Wrocławiu powołano koordynatora ds. rzek - czym będzie się zajmował?
Wrocław, fot. AL / PTWP

Piotr Misiak został niedawno powołany na koordynatora ds. rzek we Wrocławiu. Co jest jego głównym zadaniem? M.in. to, aby Wrocław jeszcze bardziej zwracał się w stronę rzek.

REKLAMA

Jak zaznaczył Piotr Misiak w rozmowie z oficjalnym portalem miejskim Wrocławia, nieprzypadkowo Wrocław jest nazywany Wenecją Północy. Podkreślił fakt, że rzeki we Wrocławiu mają ogromne znaczenie.

Wspomniał o tym, że wiele podmiotów, instytucji, organizacji przedsiębiorców i osób prywatnych jest zainteresowanych korzystaniem z rzek. Zaś jego zadaniem jest próba pogodzenia wielu interesów i znalezienia takiego rozwiązania, aby rzekę otworzyć najbardziej dla mieszkańców. Jako przykład pokazujący dobre pogodzenie takich interesów podał bulwary Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Xawerego Dunikowskiego.

Jego działanie ma być „strategiczne”. Tą strategią jest coraz większa możliwość korzystania z nabrzeża naszych rzek przez wszystkich. Podkreślił w rozmowie z wroclaw.pl, że urząd miejski chce pracować nad wytworzeniem kultury spędzania wolnego czasu nad wodą.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY