REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto jest nowym Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków na Pomorzu

  • Autor: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku
  • 12 lip 2016 13:08
fot. Fotolia

Agnieszka Kowalska jest nowym Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Chmielewskiego. Obowiązki zaczyna pełnić z dniem 12 lipca br.

REKLAMA

Agnieszka Kowalska jest absolwentką archeologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Dziedzictwa  Architektonicznego na tej samej uczelni.

W Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Gdańsku pracuje od stycznia 2008 roku. W okresie od lipca do października 2012 r., w związku z odwołaniem ze stanowiska Mariana Kwapińskiego, ówczesnego Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pełniła obowiązki PWKZ.  Od kwietnia 2014 r. do momentu powołania na stanowisko PWKZ była kierownikiem Wydziału ds. Dokumentacji, Rejestru i Ewidencji Zabytków - podaje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku.

Kowalska zastąpi odwołanego z funkcji Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku odwołany został Dariusz Chmielewski. Przyczyną odwołania były wyniki tegorocznej kontroli przeprowadzonej przez Wojewodę Pomorskiego, oraz zastrzeżenia co do jego działalności podniesione przez szereg organów, w tym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na przestrzeni ostatnich lat - informuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY