REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wystawa prac prof. Henryka Dąbrowskiego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lut 2016 09:37
Wystawa prac prof. Henryka Dąbrowskiego
Jedna z prac Henryka Dąbrowskiego

Prof. Henryk Dąbrowski - mistrz rysunku, współtwórca warszawskiej szkoły rysunku i architekt. To jego prace zobaczymy na warszawskiej wystawie.

REKLAMA

Dąbrowski prowadził wieloletnia działalność naukową, artystyczną i dydaktyczną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (1951-2006). Jako czynny projektant jest autorem realizacji architektonicznych zabytkowego zespołu miejskiego Kazimierza Dolnego.

Artysta zasłynął również jako autor współczesnej wersji gracznej herbu tego miasta. Swoje kompozycje rysunkowe, graficzne i malarskie eksponował na wielu wystawach i pokazach indywidualnych oraz zespołowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych. Były również publikowane w licznych wydawnictwach. Profesor Henryk Dąbrowski przez znawców rysunku bywa określany „polskim Piranesim".

Twórczość Dąbrowskiego odzwierciedla wyjątkową osobowość profesora, biegłego rysownika i akwarelisty, a jednocześnie wychowawcy pokoleń architektów. Artysta ukazuje najciekawsze zabytki architektury, ich wnętrza, panoramy miast. Poza Polską Dąbrowski szczególnie upodobał sobie Italię, tworząc nieraz monumentalne, a czasem wręcz zaskakująco kameralne wizje klasycznych budowli.

Na wystawie prezentowane są przede wszystkim oryginalne rysunki oraz prace malarskie artysty. Niektóre dzieła, jakie już zostały sprzedane, zostaną pokazane w postaci giclée. Giclée zostały wykonane w oparciu o nowoczesne technologie oraz materiały najwyższej jakości i trwałości.

Wystawa połączona ze sprzedażą prac odbędzie się w Domu Aukcyjnym Artissima w Warszawie. Wystawa trwa od 9 do 29 lutego br.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY