REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wystawa szkiców architekta Marka Tryzybowicza

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 gru 2015 16:08
Wystawa szkiców architekta Marka Tryzybowicza
szkic EUROVEA IN BRATISLAVA, autor: Marek Tryzybowicz
Wystawa szkiców architekta Marka Tryzybowicza
Wystawa szkiców architekta Marka Tryzybowicza

Już niedługo w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę prac jednego z najbardziej doświadczonych polskich architektów, który wciąż celebruje sztukę rysunku odręcznego – Marka Tryzybowicza, partnera grupy Bose International Planning & Architecture.

REKLAMA

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 stycznia o godz. 19:00 w PROMie Kultury Saska Kępa.

Wernisaż rozpocznie wystawę odręcznych szkiców Marka Tryzybowicza pt. Koncepcje Architektoniczne, która prezentuje zbiór wybranych szkiców projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie.

Rysunki autorstwa Marka Tryzybowicza są odzwierciedleniem koncepcji wstępnych etapów projektów wielofunkcyjnych. Są one również świadectwem zespołowych działań projektanta i klientów. Szkice, czarno-białe oraz w kolorze, stanowią uniwersalny kod przekazu wizji projektanta, język komunikacji zrozumiały w każdym geograficznym i kulturowym obszarze.

Wśród prezentowanych szkiców zobaczymy projekty takich obiektów, jak Palladium w Pradze, Eurovea w Bratysławie, Silesia w Katowicach, Bonarka w Krakowie, Korona w Kielcach, Poznan City Center, a także koncepcje obiektow w Indiach, Chinach i w krajach Zatoki Perskiej.

– Mimo rozwoju techniki projektowej wciąż skutecznym narzędziem przekazywania wizji i rozwiązań projektanta, kluczowych założeń i nastroju projektowanego obiektu, jest technika rysunków odręcznych – mówi Marek Tryzybowicz. – Ta niezwykle sprawna metoda komunikacji jest szczególnie efektywna we wczesnych etapach projektu.

Przedstawienie koncepcji projektowej, założeń oraz idei autora, wymaga umiejętności efektywnej prezentacji. Rysunek odręczny był w przeszłości bardzo ważnym „narzędziem zawodowym” architekta i podstawową formą komunikacji z klientem oraz wewnątrz zespołu projektowego. Współcześni projektanci wykorzystują w tym celu szeroki wachlarz narzędzi oferowanych przez współczesną technologię. Przy ich pomocy opracowują realistyczne wizualizacje i modele trójwymiarowe, które odzwierciadlają ich twórczy zamysł.

Wystawę można będzie obejrzeć od 7 do 26 stycznia 2016 r. w PROMie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY