REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Z myślą o Krakowie. Cykl czwartkowych wykładów nie tylko dla studentów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 kwi 2017 09:46
Z myślą o Krakowie. Cykl czwartkowych wykładów nie tylko dla studentów
High5ive, krakowska inwestycja firmy Skanska fot. mat. prasowe

Pięć otwartych wykładów, obejmujących m.in. street art, projektowanie przestrzeni, socjologię miasta czy współpracę między architekturą i sztuką – tak zapowiada się cykl „Czwartki z High5ive”, realizowany na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

REKLAMA

Na pierwszym ze spotkań krakowski artysta, Artur Wabik opowiedział o związkach sztuki ulicznej z urbanizacją i rewitalizacją miast. – Chciałbym zainspirować słuchaczy do twórczego zaangażowania w przestrzeń, która nas otacza, wskazując m. in. na przykłady dzielnic, które zyskały nową tożsamość dzięki street artowi. Pokażę przykłady obiektów, które dzięki street artowi stały się atrakcjami turystycznymi, oraz miejsca, w których street art miał wpływ na rozwój lokalnego biznesu – opowiada Wabik, znany z wielu realizacji w przestrzeni miejskiej Krakowa.

Cykl wykładów „Czwartki z High5ive” to pierwszy etap trójstronnej współpracy między Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, Fundacją Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla oraz firmą Skanska, realizującą inwestycję High5ive w niedalekim sąsiedztwie ASP. Już teraz na Akademii stanął terminal multimedialny, który dostarcza najświeższych informacji o High5ive i pozwala użytkownikom na udział w kształtowaniu przestrzeni campusu biurowego. Kolejnym etapem – w czerwcu tego roku – będą warsztaty dla studentów ASP, które dadzą szansę na realizację punktowych interwencji artystycznych wokół High5ive.

– Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych wpisuje się w nasze podejście do współpracy i angażowania sąsiadów w projekty Skanska. Przyglądamy się lokalnym uwarunkowaniom naszych inwestycji i staramy się coś zrobić wspólnie z mieszkańcami lub dla mieszkańców, użytkowników, dla miasta – opowiada Ewa Koziana, menadżer projektu inwestycji High5ive. – Dzięki studentom ASP, kierowanym przez docenianych artystów i pedagogów, chcemy wspólnie stworzyć ciekawe projekty, odpowiednie dla centrum Krakowa, które wpiszą się w przestrzeń tego miejsca – podkreśla.

Kolejne wykłady odbywać się będą 27 kwietnia, 11 i 25 maja oraz 8 czerwca, zaś ich gośćmi będą artyści, projektanci i naukowcy rozmaitych specjalności

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY