REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zapraszamy na wykład Przemo Łukasika! Już 17 października w Katowicach

  • Autor: Studio Dobrych Rozwiązań
  • 03 paź 2016 15:59
Zapraszamy na wykład Przemo Łukasika! Już 17 października w Katowicach
Przemo Łukasik. / fot. Bartek Barczyk

Zapraszamy do Katowic na kolejną edycję warsztatów dla architektów i projektantów wnętrz - Studia Dobrych Rozwiązań. W ramach spotkania wykład dla uczestników wygłosi Przemo Łukasik, właściciel pracowni Medusa Group, autor wielu nagradzanych projektów w tym katowickiego .KTW.

REKLAMA

Wykład Przemo Łukasika będzie poświęcony najciekawszym realizacjom Medusa Group. Wykład odbędzie się w ramach Studia Dobrych Rozwiązań, które 17 października zawita do Katowic. To cykliczna impreza dla projektantów wnętrz i architektów. Dotąd Studio odwiedziło kilkanaście miast w całej Polsce. Do Katowic zawita jednak po raz pierwszy. Z tej okazji uczestnicy spotkania będą mieli okazję wysłuchać wykładu przygotowanego przez Przemo Łukasika specjalnie na tę okazję.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - po wcześniejszej rejestracji na stronie www.sdr2016.pl (tutaj także szczegółowy program).

Przemo Łukasik ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette.

W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Medusa jest multidyscyplinarnym biurem projektowym zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym w Polsce i za granicą. Główną działalnością biura jest kompleksowe projektowanie budynków i parków biurowych z wykończonymi powierzchniami wspólnymi i niewykończonymi powierzchniami biurowymi (core & shell) włącznie z projektami wyposażenia (fit-out).

Od 2007 roku biuro zaprojektowało i wybudowało ponad 500 000 m2 powierzchni. Wśród naszych projektów znajdują się budynki biurowe, rezydencje, hotele, powierzchnie komercyjne, parki handlowe oraz obiekty mieszkaniowe. Ważnym elementem pracy biura są kompleksowe projekty wnętrz i grafiki użytkowej. Medusa Group realizuje projekty jako generalny projektant i współpracuje z projektantami, artystami i renomowanymi biurami inżynierskimi oraz bierze aktywny udział w procesie realizacji inwestycji.

Wśród najbardziej znanych projektów Przemo Łukasika i Łukasza Zagały są m.in. zespół budynków biurowych .KTW w Katowicach, zespół budynków biurowych Cuprum Square we Wrocławiu, kompleks biurowy BGK w Bielsku-Białej, biura Skanska Property Poland w Warszawie, wnętrza dworca kolejowego w Katowicach, projekt wnętrz Galerii Katowickiej, 

Siedziba Medusa Group znajduje się w centrum Bytomia przy ulicy Józefczaka 35 na terenie własnej nieruchomości – zaadaptowanego dla celów biurowych dawnego obiektu fabrycznego o powierzchni 1400m2. Drugie biuro zostało otwarte w 2016 roku w Warszawie na I piętrze budynku Cosmopolitan przy ul. Twardej 4. Pracownia zatrudnia ponad 70 architektów i inżynierów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY