REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zapraszamy na wykład Zbigniewa Maćkowa we Wrocławiu

  • Autor: dobrzemieszkaj.pl
  • 25 sie 2017 11:06
Zapraszamy na wykład Zbigniewa Maćkowa we Wrocławiu
Zbigniew Maćków. Fot. Marysia Maćków

Już 20 września zapraszamy do Wrocławia na kolejne wydarzenie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. Gościem specjalnym spotkania będzie arch. Zbigniew Maćków.

REKLAMA

Zbigniew Maćków (rocznik 1969), to architekt, przewodniczący DSOIA RP. Uczył na PWr, UWr, Solvay Brussels School. Od 1995 prowadzi Maćków Pracownia Projektowa z ważniejszymi realizacjami: Wydział Prawa, Ratusz w Siechnicach, przebudowa Renomy, Hala Sportowa w Bytomiu, Thespian, Węzeł Przesiadkowy, Green Day, Silver Tower, Kurkowa 14.

Ważniejsze projekty pracowni: Wydział Prawa UWr, Ratusz w Siechnicach, przebudowa Domu Handlowego Renoma, Hala Sportowa w Bytomiu, Apartamentowce Thespian i Kurkowa 14, i Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy, zespoły biurowe: Silver Tower Center, Green Day i Green Towers, Dubois 41, Szkoła Muzyczna we Wrocławiu.

Ważniejsze osiągnięcia: Nagroda ‘Życie w Architekturze’ w kat. Przestrzeń publiczna 2012, Nominacja do Nagrody architektonicznej Polityki 2012, Złoty Medal Biennale Leonardo 2009, trzykrotny finał World Architecture Festival, nominacja i shortlisted w Mies van der Rohe Award 2011 i 2013, budynek roku SARP 2003 i 2010, trzykrotnie laureat ‘Piękny Wrocław’, dwukrotnie Grand Prix DoFA, trzykrotnie Dolnośląska Budowa Roku, laureat konkursu Profesjonalista Forbes’a i Honorowej Nagrody SARP oddział Wrocław;

Jeden z inicjatorów i organizatorów projektu modelowego osiedla mieszkaniowego ‚Nowe Żerniki’ i kurator odpowiedzialny za architekturę w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl spotkań, organizowanych w różnych miastach Polski, adresowanych do architektów i projektantów wnętrz. Zbigniew Maćków będzie gościem specjalnym edycji, która odbędzie się 20 września 2017 r. we Wrocławiu (Sofitel Wrocław Old Town). Wstęp na spotkanie bezpłatny, wymagana rejestracja.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY