REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zbigniew Maćków - bycie architektem to jego pasja

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 wrz 2015 14:50
Zbigniew Maćków - bycie architektem to jego pasja
Zbigniew Maćków, fot. Marysia Maćków
Zbigniew Maćków - bycie architektem to jego pasja
Zbigniew Maćków - bycie architektem to jego pasja
Zbigniew Maćków - bycie architektem to jego pasja

Zbigniew Maćków, założyciel biura architektonicznego Pracownia Projektowa Maćków, jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, a także School of Architecture Kingston University w Londynie.

REKLAMA

Zbigniew Maćków - Architekt IARP, przewodniczący DSOIA RP (kadencje 2010-14 i 2014-18) członek SARP, MKUA, GKUA, asystent na WAiU PWr (1998-05). Od 1995 r. prowadzi firmę Maćków Pracownia Projektowa, która zatrudnia 50 osób.

Ważniejsze projekty pracowni: Wydział Prawa UWr, Ratusz w Siechnicach, przebudowa Domu Handlowego Renoma, Hala Sportowa w Bytomiu, Apartamentowce Thespian i Kurkowa 14, i Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy, zespoły biurowe: Silver Tower Center, Green Day i Green Towers, Dubois 41, Szkoła Muzyczna we Wrocławiu.

Ważniejsze osiągnięcia: Nagroda "Życie w Architekturze" w kategorii Przestrzeń publiczna 2012, Nominacja do Nagrody architektonicznej Polityki 2012, Złoty Medal Biennale Leonardo 2009, trzykrotny finał World Architecture Festival, nominacja i shortlisted w Mies van der Rohe Award 2011 i 2013, budynek roku SARP 2003 i 2010, trzykrotnie laureat "Piękny Wrocław", dwukrotnie Grand Prix DoFA, trzykrotnie Dolnośląska Budowa Roku, laureat konkursu Profesjonalista Forbes’a i Honorowej Nagrody SARP oddział Wrocław.

Zbigniew Maćków jest jednym z inicjatorów i organizatorów projektu modelowego osiedla mieszkaniowego "Nowe Żerniki" i kurator odpowiedzialny za architekturę w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Architekt podkreśla w swoich wypowiedziach jak ważna jest znajomość miasta pod wieloma względami, aby móc w nim projektować. Według Zbigniewa Maćkowa trudno jest też łączyć biznes z projektowaniem. - Prowadzenie 50-osobowej pracowni powierzyłem w ręce profesjonalnego menadżera, a sam jestem głównym projektantem biura. Siedzę razem z architektami na sali, nie w zamkniętym gabinecie. Bycie architektem to moja pasja, czerpię z tego zawodu przyjemność - powiedział Zbigniew Maćków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY