REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zielone światło dla eko projektów w Szczecinie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 mar 2016 13:46
Zielone światło dla eko projektów w Szczecinie
fot. Fotolia

Szczecin zachęca nowych inwestorów do ekologicznego budowania. W minionym tygodniu przyjęta została uchwała, która zwalnia z podatku od nieruchomości budynki posiadające certyfikaty ekologiczne – LEED i BREEAM.

REKLAMA

Działanie to wpisuje się w realizację strategii miasta Floating Garden 2050. Szczecin jako pierwsze miasto w kraju oraz jedno z pierwszych w Europie wprowadza tego typu rozwiązanie - informuje oficjalny portal miejski szczecin.pl.

Uchwała umożliwia przedsiębiorcom dokonującym nowych inwestycji w powierzchnie biurowe lub konferencyjne uzyskanie zwolnienia z podatku od nieruchomości na okres do 3 lat (przy czym zwolnienie będzie przysługiwało przedsiębiorcy po zakończeniu inwestycji). Uchwała ma za zadanie promować rozwój firm funkcjonujących już na szczecińskim rynku, jak również zachęcać przedsiębiorców działających na terenie kraju, do tworzenia nowych zakładów na terenie Gminy Miasto Szczecin.

Strategia Floating Garden mająca na celu rozwój miasta w oparciu o wysoką jakość życia powoduje, iż Szczecin powinien promować budownictwo ekologiczne, spełniające najwyższe standardy, dlatego też w uchwale dodatkowo zaproponowano lepsze warunki zwolnienia dla budynków cechujących się certyfikatami LEED Gold oraz BREEAM Very Good.

Jednym z głównych celów strategii pozyskiwania nowych miejsc pracy dla Szczecina jest rozwój sektora usług nowoczesnych BPO/IT/SSC. Jest to sektor rozwijający się bardzo dynamicznie. W tej chwili w Polsce jest ok. 100 tys. miejsc pracy, w tym ok. 4 tys. w Szczecinie. Szacuje się, że do 2025 r. liczba pracujących w tej gałęzi w Polsce osiągnie 250 tys. osób. Szczecin w ostatnich latach wzbogacił się znacznie w nowoczesne biurowce, co dało szansę na lokalizowanie nowoczesnych usług. Firmy z tej branży cechuje spora dynamika wzrostu zatrudnienia, wobec czego niezwykle istotne jest, aby na rynku była możliwość pozyskiwania nowej powierzchni biurowej. Wybudowane w latach ubiegłych biurowce są już wynajęte w znaczącej części, dlatego miasto wychodzi z założenia że należy wspierać i promować powstanie nowych obiektów biurowych.

Uchwała będzie obowiązywała do dnia 31 grudnia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY