REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Złota 44 sprzedana za 63 mln euro

  • Autor: Propertynews.pl/pb.pl/wyborcza.biz
  • 28 sie 2014 11:36
Złota 44 sprzedana za 63 mln euro
Apartamentowiec Złota 44

Jak podała Wyborcza.biz, BBI zapowiada wznowienie budowy zatrzymanej w zeszłym roku i oddanie do użytku luksusowego, 192-metrowego apartamentowca jesienią 2016 r. Spółka BBI Development odkupiła warszawski wieżowiec Złota 44. Partnerem w inwestycji jest amerykański fundusz AmStar.

REKLAMA

Według informacji Puls Biznesu, fundusz AmSatr będzie pełnił rolę inwestora pasywnego. BBI Development zaangażuje środki w wysokości ok. 2 mln euro i zajmie się dokończeniem budowy oraz sprzedażą apartamentów. Za sukces inwestycji otrzyma premię. Docelowy udział giełdowego dewelopera w projekcie ma sięgnąć 7 proc. Michał Skotnicki, prezes BBI Development szacuje, że dokończenie Złotej 44 pochłonie jeszcze 300 mln zł.

Realizowany przez firmę Orco apartamentowiec mieszkalny Złota 44, z powodu problemów finansowych spółki, został wystawiony na sprzedaż.

Sam budynek nie został jeszcze wykończony - do tej pory przyniósł inwestorowi straty. Zgodnie z raportem za 2013 roku, Orco musiało dokonać odpisu w wysokości 159 mln euro wynikających z kłopotów w realizacji tej inwestycji.

Wcześniej nad przejęciem inwestycji zastanawiała się m.in. firma Echo Investment.

Złota 44, zaprojektowany przez architekta Daniela Libeskinda, to jeden z najwyższych w Europie Centralnych wieżowców mieszkaniowych. Stoi w ścisłym centrum stolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie Złotych Tarasów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY