REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zmarł dr inż. arch. Jerzy Ullman

  • Autor: SARP
  • 13 lip 2016 13:38
fot. pixabay.com

5 lipca br. odszedł dr inż. arch. Jerzy Ullman. Wielki architekt, naukowiec i nauczyciel akademicki.

REKLAMA

Dr inż. arch. Jerzy Ullman był aktywny w działalności twórczej, jej efektem jest znaczna liczba realizacji architektonicznych w Polsce (ponad 60), a także nagrody w licznych konkursach architektonicznych i architektoniczno-urbanistycznych.

Jako dydaktyk był cenionym promotorem prac dyplomowych, które były wyróżniane i nagradzane w konkursach. Wieloletni Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Posiadał status twórcy SARP i był cenionym rzeczoznawcą. W 1990 r. pracował jako główny projektant w Atelier Sarni Al. Bader w Kuwejcie. W latach 1997-99 był zatrudniony jako profesor na Wydziale Architektury i Urbanistyki Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie, a także prowadził wykłady w Wyższej Szkole Zarządzania Nieruchomościami w Warszawie (1999-2000). Za swą działalność Jerzy Maria Ullman został odznaczony Medalem KEN, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużonego Białostocczyźnie. Został tez dwukrotnie wyróżniony zespołowymi nagrodami ministra ds. nauki i szkolnictwa wyższego za osiągnięcia w pracy dydaktycznej. W roku 2015 Senat Politechniki uhonorował go odznaką „Zasłużony dla Politechniki Białostockiej”, a za znaczący wkład w 40-letnią historię Wydziału Architektury Jerzy Maria Ullman został w tym roku wyróżniony „Medalem 40-lecia Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY