REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz dzieła 35 najlepszych ilustratorów modowych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 cze 2017 14:55
Zobacz dzieła 35 najlepszych ilustratorów modowych
fot. pixabay.com
Zobacz dzieła 35 najlepszych ilustratorów modowych

W dniach od 5 do 25 czerwca w Złotych Tarasach, odbędzie się wystawa „Across Europe with best fashion illustration”. Odwiedzający centrum będą mogli nieodpłatnie zobaczyć prace uznanych ilustratorów modowych zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

REKLAMA

„Across Europe with best fashion illustration” to wystawa pokazująca 55 dzieł 35 najlepszych ilustratorów pochodzących z całego świata, między innymi ze Szwecji, Niemiec, Chin, Japonii oraz Kanady. Wśród nich znalazły się artystki pochodzące także z Polski: Joanna Gniady, Karolina Pawelczyk, Anna Halarewicz i Katarzyna Smoczyńska.

Wybór miejsca na prezentację najnowszej odsłony ekspozycji nie jest przypadkowy. Złote Tarasy angażują się w popularyzowanie młodych artystów oraz wydarzenia o charakterze kulturowo-społecznym. Centrum jest także szczególnym miejscem na mapie Warszawy, stanowiącym punkt, w którym spotykają się ludzie, a moda przeplata się z kulturą miejską. Wyjątkowa i świetnie zaprojektowana forma architektoniczna Złotych Tarasów będzie nie tylko doskonałym tłem dla ilustracji modowej, lecz także jej dopełnieniem.

Na wystawie można będzie zobaczyć dzieła tworzone różnymi technikami plastycznymi, począwszy od tuszu przez akwarelę aż po grafikę komputerową. Autorzy prac mają również swój indywidualny styl, dzięki czemu każda ilustracja jest wyjątkowa. Niektórzy z nich delikatnie szkicują postaci, inni budują sylwetki z mocnych kresek, część z nich sięga po pastelową paletę barw, a pozostali wybierają intensywne i nasycone kolory. Wszystkie ilustracje łączy oryginalne ujęcie tematu, światowy poziom oraz dbałość o najdrobniejsze detale.

Odwiedzając wystawę „Across Europe with best fashion illustration” w Złotych Tarasach, warto zatrzymać się przy pracach Renshou Zhanga, artysty tworzącego barwne i dynamiczne prace, który ma na swoim koncie współpracę z takimi domami mody jak Marchesa, Viktor&Rolf czy Dior. Intersująca jest także eteryczna twórczość Jessicy Durant – twórczyni, której styl został doceniony przez Elliego Saaba i Oscara de la Rentę. Dzieła Joanny Gniady – polskiej ilustratorki, która pracowała między innymi dla Balenciagi, także przyciągają wzrok swoją wyrazistą kolorystyką i plakatową stylistyką. Wszystkie prace zachwycą miłośników designu, będąc źródłem modowych inspiracji.

Wystawę „Across Europe with best fashion illustrations” można bezpłatnie oglądać na pierwszym poziomie Złotych Tarasów, w dniach od 5 do 25 czerwca, w godzinach otwarcia centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY