REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przemysław Powalacz gościem specjalnym Forum Branży Łazienkowej

  • Autor: RynekLazienek.pl
  • 02 mar 2016 10:40
Przemysław Powalacz gościem specjalnym Forum Branży Łazienkowej
Przemysław Powalacz, prezes zarządu Geberit Polska

Przemysław Powalacz, prezes zarządu Geberit Polska, będzie gościem specjalnym Forum Branży Łazienkowej. Impreza odbędzie się 5 kwietnia w Warszawie.

REKLAMA

Jednym z najważniejszych branżowych wydarzeń ubiegłego roku było globalne przejęcie przez Geberit koncernu Sanitec, do którego od 1993 roku należało Koło. Tym samym na polskim rynku struktury obu firm: Geberit i Sanitec Koło zostały połączone, co zdecydowanie wzmocniło pozycję marek na rodzimym gruncie. Istotność tego przejęcia podkreślają użytkownicy portalu RynekLazienek.pl, którzy fakt ten uznali za najważniejsze producenckie wydarzenie 2015 roku.

Wykupienie Sanitecu przez Geberit z perspektywy polskiego rynku jest o tyle ciekawe, że firma przejmowana była większa niż przejmujący. W kwietniu 2015 roku na czele połączonych struktur obu marek w Polsce stanął Przemysław Powalacz, obejmując stanowisko prezesa zarządu Geberit Polska.

Właśnie o tym połączeniu, a także o projektowaniu nowego przedsiębiorstwa jakim jest teraz Geberit z tak mocnymi markami jak Geberit, Geberit Aquaclean, Koło czy Keramag, opowie prezes Przemysław Powalacz w specjalnym wystąpieniu podczas tegorocznego Forum Branży Łazienkowej. Jesteśmy przekonani, że tym samym padną odpowiedzi na liczne pytania co do samej idei przejęcia, jego przebiegu oraz obecnego funkcjonowania obu firm.

 

Przemysław Powalacz - prezes zarządu Geberit Polska. W latach 2008 – 2015 prezes zarządu Sanitec Koło oraz Senior Vice President Grupy Sanitec odpowiedzialny za Region Europy Środkowo-Wschodniej oraz Rosję i Ukrainę, wcześniej przez kilka lat odpowiedzialny w zarządzie Sanitec Koło za sprzedaż i marketing. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz programu MBA Uniwersytetu Warszawskiego & University of Illinois. Ukończył także kilka międzynarodowych programów menedżerskich m.in. w INSEAD, London Business School oraz Harvard Business School. Członek Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa przy Lewiatanie, członek Rady Doradczej przy Międzynarodowym Centrum Zarządzania UW. Mentor w programie Akademia Przywództwa Liderów Oświaty, a od niedawna  - wykładowca Uniwersytetu SPWS. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY