REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zakończyło się Property Forum Poznań 2015

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 sty 2015 17:02
Zakończyło się Property Forum Poznań 2015
Property Forum Poznań 2015

Podaż i popyt na rynku nieruchomości komercyjnych w Wielkopolsce, strategia Poznania i regionu w dobie globalnej konkurencji o inwestorów oraz jakość rynku pracy - to tylko część tematów, o których dyskutowali prelegenci i uczestnicy konferencji Property Forum Poznań 2015.

REKLAMA

Property Forum Poznań 2015 to dziesiąte regionalne spotkanie branży nieruchomości komercyjnych organizowane przez Grupę PTWP SA, wydawcę portalu Propertynews.pl.

Uczestnicy konferencji wzięli udział w pięciu panelach tematycznych, koncentrujących się na atrakcyjności inwestycyjnej regionu oraz przyszłości wszystkich segmentów tego rynku.

W sesji inauguracyjnej Property Forum prelegenci dyskutowali o atutach inwestycyjnych Wielkopolski i aglomeracji poznańskiej, zmianach gospodarczych w tym województwie, perspektywach rynku pracy i strategii rozwoju miasta.

W dyskusji udział wzięli: Wojciech Kruk, prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej; Wojciech Sztuba, partner zarządzający, TPA Horwath; Grzegorz Tomaszewski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Nieruchomości, PKP SA; Adam Trybusz, prezes zarządu, Andersia Business Centre oraz dyrektor zarządzający, Von der Heyden Group w Poznaniu; Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej Vox oraz Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Druga sesja poświęcona była sytuacji w branży centrów handlowych. Jej uczestnicy szukali odpowiedzi na pytania czy na terenie miasta mogą powstawać kolejne inwestycje, jak przyciągnąć najemców i klientów do konkretnego obiektu oraz jak wyglądają strategie rozwoju sieci detalicznych.

W trakcie kolejnej debaty zatytuowanej "Wielkopolski magnes dla logistyki" przedstawiona została istniejąca i planowana powierzchnia produkcyjno-magazynowa w regionie, a jej uczestnicy zastanowili się nad tym, które czynniki są kluczowe do dalszego rozwój rynku.

Tematami kolejnej sesji były: pozycja Poznania w regionalnym wyścigu o inwestorów, szanse i wyzwania stojące przed rynkiem powierzchni biurowych w mieście oraz rosnące wymagania sektora usług dla biznesu.

Konferencję zakończyła dyskusja o przyszłości rynku hotelowego. Uczestnicy sesji rozmawiali m.in. o potencjale turystyki i biznesu, koniunkturze na rynku kongresowo-wystawienniczym, budowaniu atrakcyjności turystycznej miasta i regionu oraz największych inwestycjach hotelarskich.

Regionalne konferencje Property Forum to szeroka platforma debaty merytorycznej na temat atrakcyjności inwestycyjnej, kondycji gospodarczej i stanu rynku nieruchomości komercyjnych w głównych ośrodkach regionalnych Polski.

Do dyskusji zapraszamy władze samorządowe, Urzędy Marszałkowskie, właścicieli oraz zarządców spółek inwestujących na rynku centrów handlowych, biurowców, magazynów i hoteli, najemców powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefów największych agencji doradczych oraz przedstawicieli instytucjonalnego otoczenia branży. Gośćmi są również reprezentanci instytucji finansowych, funduszy inwestycyjnych i inne osoby mające realny wpływ na sektor nieruchomości komercyjnych w regionie.

Zachęcamy do zapoznawania się ze szczegółowymi wiadomościami z konferencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY