REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

44 projekty weszły do kolejnego etapu konkursu Wolne Tory

  • Autor: głoswielkopolski.pl
  • 02 lip 2015 10:11
44 projekty weszły do kolejnego etapu konkursu Wolne Tory
fot. Fotolia

Ostateczny termin składania prac na koncepcję zagospodarowania Wolnych Torów w Poznaniu, w I etapie konkursu, minął 30 czerwca 2015 r. Swoje propozycje zgłosiły 44 pracownie architektoniczne - podaje głoswielkopolski.pl

REKLAMA

Architekt miasta Poznania, Andrzej Nowak, jest zadowolony z takiego wyniku. Po zakończeniu składania wniosków do konkursu, zgłoszeń było aż 80. W efekcie w I etapie konkursu wezmą udział 44 projekty.

Do drugiego etapu przejdzie 6 projektów, wyłoni je jury w połowie lipca br. Wyniki konkursu znane będą jesienią, dokładnie 30 października br.

Architekt miasta nie informuje jednak o poziomie nadesłanych prac, ani o tym czy do konkursu prace przesłały pracownie zagraniczne. Wiadomo jednak, że wśród pierwszych zgłoszeń był pracownie spoza Polski. Czy przeszły weryfikację wniosków - dowiemy się za kilka miesięcy.

W skład sądu konkursowego wchodzą głównie architekci związani z SARP-em. Przewodniczącym sądu jest prezes SARP, architekt Mariusz Ścisło.

30 października, oprócz ogłoszenia wyników, odbędzie się także wystawa prac konkursowych.

Celem konkursu zorganizowanego przez Miasto Poznań i Polskie Koleje Państwowe SA jest uzyskanie najlepszego rozwiązania programowo – przestrzennego dla Terenów Wolnych Torów, jako nowej dzielnicy miasta, proponującego przede wszystkim funkcjonalną sprawność nowego kompleksu urbanistycznego w strukturze miasta i metropolii poznańskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY