REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

67 pracowni walczy w konkursie na nowy urząd miasta Gorzowa Wlkp.

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 sty 2016 11:37
67 pracowni walczy w konkursie na nowy urząd miasta Gorzowa Wlkp.
Urząd Miasta, Gorzów Wielkopolski
67 pracowni walczy w konkursie na nowy urząd miasta Gorzowa Wlkp.
67 pracowni walczy w konkursie na nowy urząd miasta Gorzowa Wlkp.

67 zespołów zostało zaproszonych przez prezydenta miasta Gorzowa Wlkp., Jacka Wójcickiego, do złożenia pracy konkursowej na nowy budynek urzędu miasta.

REKLAMA

Funkcjonujący dziś budynek Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, wzniesiony w 1930 roku jako budynek Miejskiej Kasy Oszczędności, swoją obecną rolę pełni od zakończenia II Wojny Światowej. Sąsiadują z nim poprzez wspólny dziedziniec budynek historycznego ratusza wzniesiony w latach 1922-24 i osiemnastowieczny sierociniec (oba obecnie nieużytkowane). Obszar historycznego centrum miasta w obrębie którego zlokalizowany jest ratusz, ulegał stałej przebudowie i zmianom zagospodarowania w sposób nie zawsze skoordynowany i zmierzający do uzyskania właściwie skomponowanego i spójnego organizmu urbanistyczno-architektonicznego.

Celem wskazania właściwych kierunków rozwoju, w 2009 roku zorganizowany został konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie centrum miasta Gorzowa. Jego podstawowe rozstrzygnięcia to między innymi modernizacja układu komunikacyjnego w obrębie centrum z ustaleniem konieczności realizacji dwóch nowych przepraw mostowych, w tym jednej w bezpośrednim sąsiedztwie magistratu. Zamawiający oczekuje możliwie dużego uszanowania wyników wspomnianego konkursu w opracowaniu dotyczącym ratusza.

Celem konkursu na nowy budynek urzędu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania architektonicznego dla budynku ratusza oraz stworzenie w obrębie jego bezpośredniego otoczenia urbanistycznego wartościowej przestrzeni publicznej, której walorami byłyby w szczególności jego jakość oraz atrakcyjność dla użytkowników i mieszkańców oraz powiązanie z obszarami przyległymi.

Wiadomo już, że do konkursu zostało zaproszonych 67 pracowni architektonicznych. Jakie propozycje koncepcji architektonicznych zostaną złożone dowiemy się po 1 kwietnia 2016 r. Zostanie wtedy podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej konkursu miejsca i terminu ogłoszenia wyników konkursu i wystawy. Pracownie mogą składać prace konkursowe do 21.03.2016 r. do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.konkurs-um.gorzow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY