REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Architekci i projektanci! Ostatnia szansa na udział w metamorfozie Spodka

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 lip 2017 08:55
Architekci i projektanci! Ostatnia szansa na udział w metamorfozie Spodka
fot. PTWP

Tylko do 31 lipca br. architekci mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku. Organizatorem konkursu na zamówienie zarządcy obiektu – PTWP Event Center – jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice.

REKLAMA

– Udział w konkursie na nowe toalety w Spodku to duże wyzwanie projektowe. Trzeba zmierzyć się z budynkiem-legendą, który jest drugim najbardziej rozpoznawalnym obiektem w Polsce, po Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jako organizatorzy, oczekujemy prac równie nowatorskich i ponadczasowych, jak Spodek. Dodatkowym wyzwaniem dla uczestników konkursu jest fakt, że ich realizację będą oglądały i "testowały" tysiące osób, odwiedzających obiekt, w różnym wieku i o różnych upodobaniach estetycznych – mówi Agnieszka Kaczmarska, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Katowice. – W obecnych czasach standard toalet jest wizytówką budynku. Ważne są również kwestie energooszczędności czy dostępu dla osób niepełnosprawnych, o których kiedyś nie myślano. Zachęcamy, zwłaszcza młodych architektów, do udziału w konkursie – może dać on możliwość szerszego zaistnienia na rynku. Dodatkową nagrodą, poza nagrodami pieniężnymi, będą publikacje w mediach i na portalach branżowych PTWP – dodaje.

Konkurs na opracowanie najlepszej pod względem estetycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku ma formułę otwartą. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 31 lipca br. Wykonawcy spełniający kryteria określone w regulaminie zostaną zaproszeni do złożenia prac konkursowych. Na ich przygotowanie będą mieli czas do 18 września br.

Więcej o konkursie: PTWP i SARP ogłaszają konkurs na projekt modernizacji wnętrz Spodka

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY