REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Aż 40 projektów w konkursie na projekt mostu przez Wisłę. Wkrótce wyniki

  • Autor: UM Warszawa
  • 13 wrz 2017 14:00
fot. pixabay.com

Już 14 września br. poznamy wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną mostu pieszo - rowerowego, który powstanie na wysokości ul. Karowej i S. Okrzei w Warszawie.

REKLAMA

Projektowany most wprowadzi zupełnie nową jakość do miejskiej infrastruktury - zarówno pod względem architektonicznym, jak i komunikacyjnym. Przybliży Pragę do centrum, łącząc rewitalizowane obecnie obszary prawobrzeżnej Warszawy z bulwarami wiślanymi. Umożliwi powstanie spacerowego ciągu pomiędzy ul. Ząbkowską a Powiślem i Krakowskim Przedmieściem. Zostanie również włączony w istniejący i planowany układ infrastruktury rowerowej po obu stronach Wisły (trasy rowerowe na bulwarach wiślanych i na Wybrzeżu Szczecińskim). Dzięki temu powstanie też korytarz rowerowy, łączący Pragę i Targówek z Powiślem, Śródmieściem, a nawet Wolą.

Konkurs na opracowanie koncepcji nowej przeprawy przez Wisłę został ogłoszony przez miasto 14 grudnia 2016 r. Wpłynęło czterdzieści prac, które ocenił sąd konkursowy w składzie: Rainer Mahlamäki – fiński architekt (projektant POLIN), Renata Kaznowska – zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Marek Mikos i Wojciech Wagner – zastępcy dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, Łukasz Puchalski – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Jacek Grunt-Mejer – pełnomocnik Prezydenta ds. rewitalizacji, Ewa Kuryłowicz i Maciej Mąka – OW SARP, Agnieszka Kulesza – Zarząd Dróg Miejskich, Hubert Markowski – Politechnika Warszawska Wydział Architektury, Wojciech Zabłocki – architekt, Patryk Zaręba – architekt krajobrazu i Henryk Zobel – Politechnika Warszawska Wydział Inżynierii Lądowej.
 
Zwycięzca konkursu oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 100 tys. zł otrzyma także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Od 14 do 18 września w godz. 12.00–20.00 w sali Miłosza (PKiN) odbędzie się wystawa pokonkursowa. A w poniedziałek, 18 września o godz. 18.00 w tym samym miejscu odbędzie się dyskusja pokonkursowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY