REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Będzie przetarg na rewitalizację Starego Fordonu

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 17 kwi 2015 09:53
Będzie przetarg na rewitalizację Starego Fordonu
fot. Fotolia

Z końcem kwietnia br. ogłoszony zostanie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej do rewitalizacji bydgoskich terenów nadwiślańskich w Starym Fordonie.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski magistrat, w ramach rewitalizacji Starego Fordonu zlecono już opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej. Zakres przygotowanej koncepcji  obejmuje zagospodarowanie terenów bulwarów nadwiślańskich wraz z rozbudową i modernizacją układu drogowego. Przyjęte rozwiązania zapewnią m.in. miejsce dla odpoczynku i rekreacji zarówno mieszkańcom Bydgoszczy jak i turystom oraz poprawią dostępność komunikacyjną tego rejonu.

Osią projektu są ciągi: pieszy i rowerowy wraz z ul. Promenada, które zapewniają połączenie wału nadwiślańskiego z ul. Nad Wisłą. Nowa trasa będzie poprowadzona na umocnionym nasypie u podnóża skarpy, o szerokości od paru do parunastu metrów. Istniejące dojścia do Promenady i nabrzeża zostaną zmodernizowane, powstaną również nowe połączenia. Projekt przewiduje częściowe umocnienie brzegu w sąsiedztwie portu, umożliwiające zejście do Wisły i cumowanie pomostów, a w przyszłości rozbudowę portu rzecznego z dostosowaniem do żeglugi indywidualnej o charakterze rekreacyjnym - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Koncepcja już jest

W ramach rewitalizacji planowane są też m.in. tereny rekreacyjne i elementy takie jak ścieżki pieszo – rowerowe, boiska sportowe, polany piknikowe, biwakowe czy park rowerowy. W strefie NATURY 2000 rozważa się utworzenie ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej, oprowadzającej zwiedzających po starorzeczu Wisły.

Drogi objęte zakresem koncepcji tj. ul. Promenada, ul. Filomatów, ul. Zakładowa, ul. Frycza-Modrzewskiego, ul. Rybaki, ul. Kapeluszników (od ul. Sikorskiego w kierunku Wisły), przedłużenie ul. Ordynackiej (od ul. Cierpickiej do ul. Sikorskiego) znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej. Po wykonaniu właściwej podbudowy istniejące nawierzchnie zostaną odtworzone, natomiast nowe odcinki będą wykończone w zbliżony sposób aby tworzyły harmonijną całość. Teren opracowania zostanie wyposażony w elementy małej architektury i oświetlenie - informuje bydgoski magistrat.

Teraz czas na projekt

Wspomniana koncepcja jest podstawą do zlecenia opracowania dokumentacji projektowej. ZDMiKP planuje ogłoszenie przetargu do końca kwietnia. Zakres dokumentacji zostanie poszerzony o przebudowę ul. Bydgoskiej, na której ulegnie zmianie rodzaj zastosowanej nawierzchni tj. kostka kamienna zostanie zastąpiona nawierzchnią bitumiczną z wprowadzonymi akcentami, w miejscach ścieków ulicznych (obrzeża jezdni), w postaci kostki kamiennej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY