REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Betonowe meble dla Opola. Na starcie konkurs

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 sty 2017 14:02
Opole, fot. pixabay.com

Z okazji obchodów 800-lecia Opola przy opolskim ratuszu staną oryginalne betonowe meble. Na ich wykonanie rozpisano konkurs adresowany do studentów i absolwentów ASP, kierunków architektonicznych i wzorniczych, a także profesjonalnych studiów projektowych.

REKLAMA

Inicjatorem akcji jest Fundacja Górażdże - Aktywni w Regionie, a jej partnerami są Miasto Opole, firma Górażdże Cement oraz Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Celem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i wykonanie z betonu małej architektury spełniającej funkcję siedziska lub leżanki. Nowoczesne betonowe meble zostaną ustawione w określonych konfiguracjach w centrum Opola.

Projekt powinna charakteryzować oryginalna forma. Mile widziane są również wpisane w bryłę betonowego mebla dodatkowe funkcje. Realizacja powinna odpowiadać najnowszym trendom architektonicznym.

Konkurs ma charakter otwarty i kierowany jest w szczególności do artystów plastyków, studentów i absolwentów ASP, kierunków architektonicznych i wzorniczych, wyższych szkół artystycznych, a także pracowników profesjonalnych studiów architektonicznych czy projektowych.

Nagrodą za I miejsce jest 14 tys. zł brutto, za drugie - 8 tys. zł brutto, zaś za trzecie - 5 tys. zł brutto. Przewidziano też dwa wyróżnienia po 1 tys. zł brutto. Organizatorzy zastrzegają sobie inny podział puli nagród. Prace konkursowe przyjmowane będą do 3 kwietnia, a konkurs rozstrzygnięty zostanie 11-12 kwietnia. Zwycięski projekt będzie realizowany od maja do września przez firmę Górażdże Cement. Meble zostaną zbudowane z mieszanki betonowej zaprojektowanej na bazie Tiocemu, innowacyjnego rodzaju cementu o właściwościach fotokatalitycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY