REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Blisko 50 pracowni chce zaprojektować Plac Wolności w Kielcach

  • Autor: UM Kielce
  • 18 lis 2014 11:36
Blisko 50 pracowni chce zaprojektować Plac Wolności w Kielcach
Kielce - widok z lotu ptaka, fot. kielce.pl

50 pracowni zostało zakwalifikowanych do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy Placu Wolności w Kielcach wraz z budową parkingu podziemnego.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest opracowanie na podstawie wytycznych i materiałów określonych w regulaminie, koncepcji architektonicznej: 1) zagospodarowania powierzchni Placu Wolności w Kielcach, ze szczególnym uwzględnieniem elementów takich jak: a) nowa kompozycja zieleni; b) nawierzchnie, detale architektoniczne, mała architektura, tzw. „meble miejskie” itp; c) charakterystyczne elementy zagospodarowania; d) oświetlenie; 2) garażu podziemnego pod główną płytą placu.

Wśród pracowni zaproszonych do składania prac konkursowych znalazły się m.in.: 22 Architekci z Warszawy, Atelier Loegler Architekci, GPP Grupa Projektowa z Krakowa, Heinle, Wischer Und Partner Architekci z Wrocławia, KIPP Projekt z Warszawy, Open Architekci z Warszawy, P.A. NOVA S.A. z Gliwic, Pracownia Architektoniczna Czora i Czora z Katowic, Tera Group Pracownia Architektoniczna z Kielc, WXCA z Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY