REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Blisko 50 pracowni chce zaprojektować zieleń na Jordankach

  • Autor: Urząd Miasta Torunia
  • 18 mar 2015 13:46
Blisko 50 pracowni chce zaprojektować zieleń na Jordankach
fot. Wizualizacja CKK Jordanki w Toruniu

Jak podaje toruński magistrat, aż 47 biur architektonicznych z całej Polski chce zaprojektować zieleń wokół sali na Jordankach.

REKLAMA

W lutym 2015 r., miasto ogłosiło otwarty konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego architektoniczno-urbanistycznego zagospodarowania terenów zieleni parkowej Jordanek w Toruniu.

- Jeden z 47 aplikujących zespołów projektowych wykluczyliśmy z powodów formalnych, dwa wezwaliśmy do uzupełnienia dokumentacji – mówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów UMT. - W kolejnym etapie konkursu uczestnicy muszą do 20 kwietnia przedstawić wstępną koncepcję projektową, a następnie autorów 6 najlepszych prac zaprosimy do etapu finałowego i przygotowania do 26 czerwca koncepcji ostatecznej - dodaje.

Jordanki to położony w centralnej części Torunia, otoczony ulicami: Wały gen. Sikorskiego, Al. Jana Pawła II, Czerwona Droga, Solidarności kwartał, w którym znajduje się gmach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ubiegłym dziesięcioleciu, w efekcie konkursu architektonicznego wzniesiono tam Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, a obecnie budowana jest wielofunkcyjna sala koncertowa CKK Jordanki, zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa.

Jak podaje toruński magistrat, sześciu finalistom konkursu gmina zwróci koszty przygotowania końcowych prac, a zwycięzca konkursu zawrze z miastem umowę na opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego ze wszystkimi elementami projektu wykonawczego.

Wyniki konkursu poznamy w lipcu 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY