REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bogatynia może zyskać "centrum miasta"

  • Autor: UM Bogatynia
  • 02 gru 2015 10:48
fot. Fotolia

Bogatynia ogłosiła konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania przestrzeni publicznej obszaru centrum miasta.

REKLAMA

Celem konkursu jest wybór zwycięskiego projektu, którego autor zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia publicznego z wolnej ręki na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej związanej z pracą konkursową.

Przedmiotem zamówienia publicznego będzie wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla inwestycji budowlanej Zagospodarowanie przestrzeni publicznej obszaru centrum miasta Bogatynia i obejmuje: w części realizacyjnej - opracowanie szczegółowej koncepcji architektonicznej przebudowy obszaru centrum w granicach terenu inwestycji oznaczonej na załączniku graficznym oraz w części studialnej - opracowanie koncepcji urbanistyczno architektonicznej terenów przyległych do terenów inwestycji w granicach opracowania studialnego, oznaczonych na załączniku graficznym G-1.

Organizator konkursu ma na celu wyłonienie w drodze konkursu, poprzez porównanie wielu prac, optymalnego rozwiązania projektowego, którego realizacja będzie znaczącym krokiem w procesie rewitalizacji centrum Bogatyni. Rozszerzenie granic opracowania o tereny przyległe do centrum pozwoli na uzmysłowienie Samorządowi możliwości przekształceń, rozbudowy, możliwości inwestycyjnych, w tym na działkach komunalnych, stworzenie nowej jakości kompozycyjnej i funkcjonalnej.

Celem nadrzędnym konkursu jest ożywienie oraz nadanie rewitalizowanemu terenowi takich funkcji, a by stał się on atrakcyjnym miejscem o charakterze usługowo-kulturalno-rekreacyjnym. Rozwiązania studialne w obszarze terenów przyległych do terenu inwestycji, pozostających poza problematyką objętą ewentualnym zamówieniem publicznym, będą mogły być wykorzystane w planowaniu miejscowym, z zachowaniem osobistych praw autorskich nagrodzonych i wyróżnionych autorów we wszystkich fazach wykorzystania.

Do 9 grudnia br. można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Składanie prac konkursowych do 5 lutego 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY