REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Brick Award 2018: Rusza konkurs na innowacyjną architekturę ceglaną

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lis 2016 15:50
Brick Award 2018: Rusza konkurs na innowacyjną architekturę ceglaną
Zwycięzcy konkursu Wienerberger Brick Award 2016, fot. materiały prasowe

Rusza nabór zgłoszeń do kolejnej, polskiej edycji konkursu architektonicznego Brick Award, nagradzającego kreatywne i innowacyjne obiekty architektoniczne zrealizowane w ostatnich latach.

REKLAMA

Szanse na zwycięstwo mają oryginalne obiekty, które powstały po 1 stycznia 2014 roku i w swojej konstrukcji zawierają materiały ceramiczne. Z myślą o początkujących architektach i studentach, którzy chcieliby pochwalić się swoimi nieszablonowymi pomysłami powstała także kategoria Projekt bez realizacji, do której mogą być zgłaszane projekty, które pozostają jeszcze na papierze.

Wienerberger od ponad 12 lat organizuje międzynarodowy konkurs wyróżniający obiekty o niebanalnej architekturze, w których zastosowano materiały ceramiczne. To jeden z nielicznych konkursów organizowanych przez producenta, w którym wykorzystanie jego produktów nie jest warunkiem udziału w konkursie.

Prace można zgłaszać w 5 kategoriach konkursowych:

• Budynek mieszkalny

• Budynek użyteczności publicznej

• Renowacja/Rekonstrukcja

•  Budynek w zabudowie miejskiej /Urban infill/

•  Projekt bez realizacji (kategoria dodatkowa, niereprezentowana w konkursie międzynarodowym - zwycięski projekt nie będzie nominowany do Brick Award 2018)

Realizacja może mieć miejsce także poza granicami kraju, ale musi powstać na podstawie projektu polskiego architekta. Obiekty, które zwyciężą w edycji polskiej w czterech głównych kategoriach zostaną zgłoszone, jako oficjalni kandydaci do Brick Award 2018.

Celem lokalnej edycji Brick Award jest promocja polskiej architektury i polskich architektów zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej oraz wyróżnienie kreatywnych pomysłów studentów, dla których została przygotowana nagroda specjalna – płatny staż w warszawskiej pracowni JEMS Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY