REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budżet obywatelski w Łodzi - są projekty, które zmienią przestrzeń miasta

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 paź 2016 08:38
Budżet obywatelski w Łodzi - są projekty, które zmienią przestrzeń miasta
Piotrkowska w Łodzi, fot. PTWP

218 projektów wybrano w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego w Łodzi. Wśród wytypowanych przedsięwzięć nie brakuje pomysłów, które mają zmienić wygląd przestrzeni publicznej. Sprawdzamy, co będzie realizowane.

REKLAMA

O wyborze projektów zadecydowało prawie 150 tysięcy głosujących.

Wśród wybranych projektów nie brakuje tych, które zmienią przestrzeń - zarówno w skali ogólnomiejskiej, jak i dzielnic. Wśród wybranych projektów wiele dotyczy komunikacji rowerowej - budowy nowych ścieżek, stacji rowerów. Sporo jest też planów remontu ulic czy rewitalizacji parków. Dla mieszkańców znaczenie ma też mała architektura,

W głosowaniu na projekty ponadosiedlowe wybrano m.in. projekt Przywróćmy Łodzi Lunapark, który byłby realizowany w rejonie ulic Pienista, Sołtyka, Maczka. Projekt polega na przywróceniu Łódzkiego Lunaparku w nowym miejscu. Zakłada się uzbrojenie terenu w media, uporządkowanie terenu, wyposażenie w niezbędną małą architekturę i wykonanie ciągów pieszych. Rozpisanie przetargu na wieloletniego operatora i inwestora.

W dzielnicy Bałuty wśród wybranych projektów wytypowano do realizacji m.in. projekt Workaut Park w Promienistych, który ma powstać w obrębie Parku im. "Szarych Szeregów", w sąsiedztwie placu zabaw. 

Mieszkańcy chcą też rewitalizacji Parku Helenów, w którym ma powstać m.in. podświetlana fontanna.

Do realizacji skierowany będzie też projekt "Park Julianowski rozbudowa XXI wieku". Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przeznaczonego pod rekreacje. Jest to kolejny etap rozbudowy parku. Pierwszy etap ma rozpocząć się w wrześniu jest to realizacja projektu B0003 który wygrał podczas poprzedniej edycji. W obecnym etapie ma powstać symulator surfingu, trampolina, wielopoziomowa ścianka zabawowa. Zrealizowanie tego projektu umożliwi stworzenie przestrzeni rekreacyjnej godnej XXI w. Projekt będzie realizowany na terenie przy stawie Zgierska i stawie Teresy.

W tej samej dzielnicy ma być też wybudowany kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 71.

W dzielnicy Górna powstanie mały kompleks sportowy przy Publicznym Gimnazjum nr 43 i Szkole Podstawowej nr 162. Zrealizowany ma być też projekt "Stawy Jana Od Nowa - Etap V budowa nowej toalety automatycznej i adaptacja istniejącej". oraz odnowy stawów Stefańskiego.

Dzielnica Polesie zaplanowano rewitalizację Uroczyska Lublinek. Projekt polega na wybudowaniu placu zabaw w formie wieży do której będą zamocowane zjeżdżalnie i siatki do wspinaczki. 

Mieszkańcy chcą też powroty kota z neony przy ul. Legionów 48. Neon na być odnowiony i z magazynu wrócić na fasadę budynku. 

W tej samej dzielnicy powstanie też Rodzinna Strefa Gier Podwórkowych na Złotnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY