REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: jedno lodowisko do rozbiórki, drugie do projektu

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 05 lut 2015 14:02
Wizualizacja koncepcji nowego lodowiska, które powstanie przy ul. Toruńskiej, fot. UM Bydgoszcz

Jak informuje bydgoski magistrat, Administracja Domów Miejskich - zarządca nieruchomości, ogłosiła postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na rozbiórkę obiektów dawnego Torbydu. Wcześniej miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie krytego lodowiska przy ul. Toruńskiej.

REKLAMA

Torbyd, czyli nieużytkowane kryte lodowisko, zlokalizowany jest pomiędzy ulicami: Moniuszki, Chopina i Ogińskiego, w sąsiedztwie Trasy Uniwersyteckiej. Podmiot, który wyłoniony zostanie w przetargu i z którym podpisana zostanie umowa, zobowiązany będzie do zaprojektowania, a następnie wykonania robót budowlanych polegających na rozbiórce wszystkich obiektów dawnego Torbydu wraz z fundamentami, instalacjami wewnętrznymi, zewnętrznymi i wyposażeniem technicznym - podaje bydgoszcz.pl

Termin składania i otwarcia ofert wyznaczono na 23 lutego br. Po rozbiórce dawnego lodowiska będzie możliwość sprzedaży niezabudowanej nieruchomości w drodze przetargu.

Jednocześnie miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie krytego lodowiska. Obiekt ma stanąć przy ul. Toruńskiej w sąsiedztwie hali „Łuczniczka”. W ubiegłym roku przygotowana została koncepcja programowo-przestrzenna. Zakłada ona powstanie krytego lodowiska dla potrzeb rekreacyjnych z możliwością rozgrywania meczów hokejowych. Obiekt będzie posiadał widownię na około 300 osób. Na szczycie lodowiska będzie zlokalizowany obiekt gastronomiczny z galerią umożliwiającą obserwację tafli lodowej - czytamy na bydgoszcz.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY