REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz ogłasza przetarg na projekt nowego basenu

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 28 maj 2015 15:22
Bydgoszcz ogłasza przetarg na projekt nowego basenu
fot. bydgoszcz.pl

Ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu nowego basenu przy Zespole Szkół nr 28 przy ul. Kromera w Bydgoszczy. Projekt określi dokładnie parametry obiektu.

REKLAMA

Kryta pływalnia powstanie po południowej stronie istniejącego budynku sali sportowo-widowiskowej. Znajdujący się przy niej łącznik zostanie przebudowany lub rozebrany. Basen będzie służyć szkole, do której uczęszcza około 1000 uczniów, sąsiednim placówkom oświatowym oraz mieszkańcom. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tej lokalizacji budynek basenu nie napotyka na ograniczenia terenowe (możliwości zabudowy terenu), co umożliwi przygotowanie obiektu z rozszerzonym układem funkcjonalnym, jak basen zrealizowany przy ul. Stawowej na Błoniu.

W Fordonie zakłada się zaprojektowanie m.in. głównej niecki basenowej - sportowej ze stali nierdzewnej o wymiarach 25 x 12,5 m, niecki basenowej do nauki pływania z funkcją rekreacji wodnej, brodzika, jacuzzi, zjeżdżalni rurowej, widownię na około 160 osób. Miasto będzie dysponować dokumentacją projektową na koniec bieżącego roku.

Obecnie trwają już prace związane z przygotowaniem projektów trzech innych krytych pływalni na osiedlach Miedzyń, Leśne i Kapuściska. Z chwilą zakończenia prac projektowych będzie można określić dokładne koszty tych czterech nowych inwestycji oraz kolejność ich realizacji. Będą one finansowane przede wszystkim w oparciu o budżet Miasta. Na bieżąco analizowane są też wszystkie dostępne instrumenty, które mogłyby umożliwić pozyskanie dodatkowych środków zewnętrznych na te inwestycje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY