REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: przetarg na zaprojektowanie krytego lodowiska

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 16 sty 2015 10:56
fot. UM Bydgoszcz

Bydgoski magistrat ogłosił przetarg na zaprojektowanie krytego lodowiska. Obiekt ma powstać przy ul. Toruńskiej.

REKLAMA

W pierwszej kolejności wykonawca będzie musiał dopracować koncepcję programowo-przestrzenną. Musi uzyskać ona akceptację Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy w zakresie architektury i kolorystyki budynku. Następnie opracowany zostanie kompleksowy projekt budowlany. Umożliwi on staranie się o uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, potem będzie opracowany jeszcze projekt wykonawczy, przedmiary i kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót – które umożliwią przygotowania inwestycji do realizacji. W projekcie budżetu na 2015 rok na lodowisko zarezerwowano 3,5 mln zł. Przetargu na prace budowlane można spodziewać się na przełomie tego i przyszłego roku.

-Kryte lodowisko  z jednej strony umożliwi rekreację w miesiącach jesienno-zimowych. Z drugiej strony będzie mogło być wykorzystywane do sportowych rozgrywek.  Liczę, że projektanci otrzymają cenne  wsparcie Rady ds. Estetyki i nowy obiekt doskonale wkomponuje się w otoczeniu dwóch istniejących hal sportowych - mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Jak podaje bydgoski magistrat, projektant będzie musiał uwzględnić wcześniejsze uwagi Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy. Są to między innymi postulaty otwarcia elewacji od strony wody na rzekę Brdę, likwidacji parkingów od strony rzeki, udostępnienia przestrzeni brzegowej umożliwiającej dostęp publiczny oraz zaprojektowanie płyty lodowiska o parametrach  spełniających wymogi International Ice Hockey Federation, co pozwoli rozgrywać także mecze.

W ubiegłym roku przygotowana została koncepcja programowo-przestrzenna. Zakłada ona powstanie krytego lodowiska dla potrzeb rekreacyjnych z możliwością rozgrywania meczów hokejowych. Obiekt będzie posiadał widownię na około 300 osób. Na szczycie lodowiska będzie zlokalizowany obiekt gastronomiczny z galerią umożliwiającą obserwację tafli lodowej

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY