REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Chorzów ogłosił konkurs na koncepcję rynku

  • Autor: UM Chorzów
  • 03 lip 2014 10:34
Chorzów ogłosił konkurs na koncepcję rynku
Chorzów, fot. Fotolia

Czy Chorzów będzie miał piękny i z prawdziwego zdarzenia rynek? Chorzowski magistrat ma nadzieję, że tak się właśnie stanie, dlatego ogłosił konkurs na koncepcję nowego rynku.

REKLAMA

30 czerwca ruszył konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania płyty Rynku wraz z otoczeniem. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie nowego sposobu zagospodarowania tej przestrzeni ze szczególnym uwzględnieniem przebudowy Rynku. Oczekiwane jest pokazanie struktury oraz nowych sposobów użytkowania budynków i działek przylegających do Rynku. W opracowaniu należy uwzględnić relacje z otoczeniem i dzielnicami miasta w aspektach społecznych, funkcjonalnych i przestrzennych.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialny jest Wydział Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Chorzowie.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w konkursie mija 18 lipca 2014r. do godz. 14.00.

Zwycięzcę konkursu wyłoni siedmioosobowy Sąd Konkursowy, w skład którego weszli architekci, planiści i urbaniści, przedstawiciele miasta (z-ca prezydenta, naczelnik Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej UM Chorzów oraz pracownik Wydziału Inwestycji i Zasobów Komunalnych) oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Moje Miasto.

Rozstrzygnięcie konkursu przewiduje się do 14 października 2014r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY